Jokić v tekmi, ki je štela dvojno, Dallasu odčital lekcijo (VIDEO)

Košarka 4. Nov 20237:15 2 komentarja
Doncic in Jokic

Luka Dončić je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v pretekli noči z Dallas Mavericks doživel prvi poraz sezone. Teksašani po štirih zaporednih zmagah niso našli pravega recepta za prvake Denver Nuggets, ki so slavili s 125:114. Slovenski as je ob tem dosegel 34 točk, 10 skokov in osem podaj.

Več o NBA pokalu:

Denver je na tekmi, ki je štela tudi kot uvod v takoimenovani pokal NBA, na domačem igrišču že v uvodni četrtini prišel do vodstva z dvomestnim številom točk in nato vse do konca ni dovolil, da bi bilo vodstvo resneje ogroženo. Domačini so v prvi četrtini dosegli 40 točk in imeli 15 točk vodstva. Enaka razlika je bila tudi ob polčasu (70:55), ko je Nikoli Jokiću uspel met za tri točke ob sireni, ter tudi ob koncu tretje četrtine (102:87).

Mavsom je sicer precej težav povzročal skok, izgubili so ga s 34:51. Izstopa predvsem podatek o skokih v napadu, Denver jih je pobral kar 19, skoraj polovico vseh na tej strani parketa.

Srbski center je bil s 33 točkami prvi mož napada ekipe iz Kolorada. Najkoristnejši igralec zadnjega finala lige NBA je zadel kar 14 metov iz 16 poskusov iz igre in dodal še 14 skokov ter devet podaj. Za Dallas je bil Luka Dončić dve podaji oddaljen od svojega 59. trojnega dvojčka v ligi NBA, a je imel tudi skoraj dvomestno izgubljeno število žog (9). Na zadnjih treh tekmah je slovenski zvezdnik vpisal kar 21 izgubljenih žog.

V postavi moštva iz Teksasa je bil po dveh tekmah odsotnosti zaradi bolečin v stopalu znova Kyrie Irving, ki je prispeval 22 točk. Tokrat je za Dallas manjkal trener Jason Kidd, ki zaradi slabega počutja ni potoval z ekipo.

“Iz te tekme lahko vzamemo veliko pozitivnih stvari. Kar nas je pokopalo, so bile moje izgubljene žoge in ritem v napadu. Če bi bili ista ekipa kot lani, bi izgubili za 30 točk,” je predstavo Dallas po poročanju portala ESPN ocenil Dončić.

Dallas bo na šesti tekmi letošnje sezone v noči z nedelje na ponedeljek gostil Charlotte Hornets. Ta tekma ne bo štela za novo pokalno tekmovanje, ki ga NBA organizira prvič v sklopu rednega dela sezone.