Kapetan ostaja na ljubljanski barki, posadka bo močno spremenjena

Košarka 10. Avg 202610:08 0 komentarjev
Jaka Blažič. Foto: Filip Barbalič

Čez natančno teden dni bodo kolesje priprav na novo sezono uradno pognali tudi pri Cedeviti Olimpiji. Ta bo močno spremenjena, prvi obraz staroselcev pa bo kapetan Jaka Blažič.

Že ko je ob začetku junija napovedal podaljšanje kariere vsaj še “za kakšno sezono”, je Jaka Blažič dokaj nedvoumno nakazal, da bi se rad poslovil v dresu Cedevite Olimpije. Pri slednji so takšni zgodbi zelo naklonjeni. Še več, v dolgoletnem reprezentantu vidijo obraz kluba, s katerim bi sodelovali tudi po koncu igralske kariere. V kakšni vlogi bi lahko ostal del Olimpije, še ni povsem jasno. Zanesljivo pa lahko pričakujemo, da bo 36-letni blejski Ljubljančan z novo pogodbo ostal kapetan kluba.

Blažič je sicer v treh različnih obdobjih zbral že osem sezon v dresu Olimpije, verjetno pa bi z veliko težavo naštel vse košarkarje, s katerimi si je v tem obdobju delil garderobo. Tudi pred novo sezono so namreč slovenski prvaki deležni velike kadrovske prevetritve.

Ob koncu minulega tedna je postalo jasno, da Žiga Daneu sledi trendu odhodov v ameriško študentsko ligo NCAA. Sprejel je ponudbo univerze v San Franciscu. Njegovega odhoda v klubu še ne komentirajo. Že pred tem so Stožicam v slovo pomahali Aleksej Nikolić, Luka Brajković, Thomas Kennedy, Ognjen Jaramaz, DJ Stewart in Umoja Gibson. Slednji je imel sicer veljavno pogodbo, ob njegovem prestopu v Barcelono pa je na račun “zmajev” kapnila zajetna odškodnina.

Zvezdan Mitrović. Foto: Aleš Fevžer

Zanimivo, kar nekaj evrov bo Olimpija zaslužila tudi s košarkarjem, ki sploh ni prestopil ljubljanskega praga. Nigerijski center Kaodirichi Akobundu-Ehiogu se je namreč že dogovoril za prestop v Ljubljano, pogodbena klavzula pa mu je do konca julija ob finančnem nadomestilu omogočala odhod v enega od evroligaških klubov. Zanj se je nato ogrel Žalgiris, tako da je donedavni član Manrese spremenil letalske vozovnice.

V Ljubljani tako zdaj pospešeno iščejo vsaj še enega košarkarja, po vsej verjetnosti pa kar dva: organizatorja igre in centra. Dobršen del ekipe se bo v Stožicah zbral v ponedeljek, ko se, sicer še brez prvega trenerja Zvezdana Mitrovića, ki se mudi s črnogorsko reprezentanco, tudi uradno začnejo priprave na novo sezono. Prvokategornikom se bo pridružilo kar nekaj mlajših kandidatov za mesto v prvi ekipi.

Spomnimo, Olimpijo so v preteklih tednih okrepili Američani Brandon Murray (Šenčur), Anthony Cowan (Mersin), Jordan Gainey (Cedevita Junior/Virtus Zagreb) in Jayce Johnson (Manisa) ter Kanadčan Noah Kirkwood (Slask Wroclaw). Iz pretekle sezone so poleg omenjenega Blažiča ostali še Rok Radović, David Škara, Cameron Houindo, Derin Can Ustun, Miha Cerkvenik, Matthew Hurt in zlati mladinec Maks Ciperle. Slednji bo priprave zagotovo začel s prvo ekipo, v nadaljevanju pa ni izključena posoja.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!