Krka četrtič najboljša v pokalu

Košarka 23. Maj 202122:19 > 23:32
Krka
Kapetan Krke Luka Lapornik je lani dvignil osvojeni pokal.

Novomeška Krka je pokalni prvak Slovenije v sezoni 2020/21! V finalu na Kodeljevem so z 72:66 premagali Šentjur in pokal Špar osvojili še četrtič v klubski zgodovini, s čimer so zdaj sami na drugem mestu najuspešnejših ekip tega tekmovanja.

Košarkarji Krke so v polfinalu s trojko Luke Lapornika šokirali Cedevito Olimpijo in se v finale uvrstili sedmič. Odpor Šentjurja, ki je debitiral v finalu pokala Špar, so strli šele v zadnji četrtini. Premagali so jih še petič na šesti medsebojni tekmi v letošnji sezoni in dvignili prvo letošnjo lovoriko.

Prva četrtina: Nezgrešljivi Đapa (19:26)
Tekmo so sicer bolje odprli izjemno agresivni Šentjurčani. Krke so se lotili z igro pod obroč, zadeli so kar 10 od 11 metov za dve. Jernej Ledl je prednjačil s prodori, odlično je s hrbtom proti obroču odigral Dalibor Đapa. Nekdanji član Krke je zadel vseh pet metov iz igre za 11 točk v prvi četrtini in vodstvo s 26:19.

Druga četrtina: Krka stisnila v obrambi (40:38)
5:39 pred koncem druge četrtine je svojo prvo trojko na tekmi zadel Vasilije Vučetić. S tem je izid poravnal pri 31. Razigral se je tudi junak polfinala proti Olimpiji Lapornik, ki je v drugi četrtini dosegel osem točk. Krka je sicer strnila vrste predvsem na obrambni strani. Šentjur, ki je v soboto Rogaški nasul kar 101 točko, je imel precej težav z doseganjem košev. Novomeščani so na odmor odšli s +2.

Krka je po prvi četrtini močno popravila predvsem igro v obrambi.

Tretja četrtina: Šentjur ohranil stik (62:54)
Po odmoru je z dvema košema in podajo Krko v vodstvu utrdil Rok Stipčević. Novomeščani so v nadaljevanju v obrambi pritisk vršili po celem parketu, precej tudi podvajali, a se Šentjur ni dal. Pred zadnjo četrtino je zaostajal za osem, upanje na presenečenje in prvi pokalni naslov je ostalo živo.

Četrta četrtina: Krka zdržala pritisk (72:66)
Po trojki Nejca Bariča so Krkaši prvič povedli z dvomestnim številom. Šentjurčani se niso predali, v obrambi Krko prisilili v nekaj neizdelanih metov in izgubljenih žog, a kaj, ko tega niso nadgradili v napadu. Tako se na manj kot šest točk zaostanka niso več približali.

Krka je osvojila pokal Špar! Prvi strelec zmagovalcev je bil Stipčević z 12 točkami. Za Šentjur je 20 točk prispevel kapetan Đapa.

Pokalni naslov je v roke Novomeščanov znova šel po petih letih. Skupno so v klubske vitrine pospravili že četrtega. Prejšnje tri so osvojili v zaporednih sezonah od 2013/14 do 2015/16. Na tronu so nadomestili trikratne zaporedne prvake, zdaj že nekdanjo Koper Primorsko.

Pred Krko še sklepno dejanje v prvenstvu

Šentjur je že s prebojem v finale pokala in uvrstitvijo v četrtfinale državnega prvenstva, kjer so jih z 2:1 v zmagah izločili prav košarkarji Krke, presegel predsezonska pričakovanja. Kot je že po presenetljivi sobotni zmagi proti Rogaški dejal trener Šentjurčanov Aleš Pipan, so v finalu igrali za užitek.

Za Krko medtem še ni konec sezone. Že v sredo jih čaka prva tekma sklepnega dejanja državnega prvenstva. V finalu, ki se igra na tri zmage, jih čaka Cedevita Olimpija, ki se bo zagotovo poskušala maščevati za sobotni polfinalni poraz v pokalu. Vse tekme finala si poglejte v neposrednem prenosu na Sportklubu!