Zmaga Krke!! Olimpija se poslavlja od lige ABA!

Liga ABA 17. Mar 201920:05 > 20:13
Twitter

Za zaključek sezone v ligi ABA se je danes v 22. krogu v Novem mestu obetal pravi spektakel in boj za obstanek v ligi ABA. Slovenski derbi za obstanek je na koncu dobila ekipa Krka, ki je v zelo tesni tekmi na koncu na krilih svojih navijačev slavila z 62:59.

V dvorani Leona Štuklja v Novem mestu se je danes odvijal pravi spektakel, lahko bi rekli, da praznik ampak, ker je vendarle šlo za obstanek bi o tem težko govorili. Zmage in posledično tudi obstanka so se na koncu veselili košarkarji Krke, ki so na koncu slavili z 62:59.

Vroče, napeto, nervozno… vse to in še več je bilo danes čutiti v zraku, vendarle je bila to najpomembnejša tekma za obe ekipi v tej sezoni. Temu vsemu primeren je bil tudi potek današnjega obračuna. Vseskozi sta bili ekipi zelo blizu, velikokrat sta si tudi izmenjali vodstvo. Prva četrtina je pripadla Krki s 17:13. Ljubljančani pa so se do konca polčasa vrnili nazaj in na odmor odšli z zaostankom 32:31.

Tudi v drugem polčasu smo še naprej spremljali neverjetno izenačen obračun. Krka je tudi po tretji četrtini vodila za eno točko. Na začetku zadnje je Olimpija prešla do prednosti +3. Potem pa so Novomeščani odigrali tudi nekajkrat odlično v obrambi in si nabrali šest točk prednosti pred končnico. Zmaji so bili v le tej premalo zbrani in natančni. Na koncu pa so izgubili za tri točke.

Petrol Olimpija, ki je imela pred začetkom letošnje sezone zelo visoke ambicije pa se mora posloviti od najmočnejše lige na balkanu.