Krka suvereno dobila košarkarsko matinejo

Liga ABA 13. Nov 201614:25 > 14:26
Krka/Dargo Perko/kosarka.si

Košarkarji Krke so v Novem Mestu pred 500 gledalci na prvi nedeljski tekmi ABA lige, brez večjih težav premagali ekipo MZT Skopje z rezultatom 97:87.

Krka je bila skozi celoten obračun boljša ekipa na parketu novomeške dvorane, košarkarji iz Skopja pa so uspeli držati korak z večkratnimi slovenskimi prvaki le v prvem polčasu, ki ga je Krka dobila le za točko. Je pa v tretji četrtini ekipa iz Novega Mesta zaigrala odlično in jo dobila z 31:18, kar je pomenilo, da so pred zadnjo četrtino imeli udobnih 14 točk prednosti.

Krko je do zmage s 24 točkami popeljal Matic Rebec, ki je bil najboljši strelec in podajalec tekme, saj je svojemu točkovnemu izkupičku dodal še 10 asistenc. Sandi Čebular je pomagal Rebcu s 16 točkami.

Pri poražencih sta Daniel Clark in Stefan Sinovec dosegla vsak po 13 točk, Sinovec je vpisal še osem asistenc, Clark pa šest skokov.

Krka je proti makedonski ekipi prišla do svoje pete letošnje zmage in je na sedmem mestu lige ABA, Skopje je z dvema zmagama na 10. mestu.