Koper Primorska proti Megi Bemax do nove zmage

Liga ABA 2. Feb 202014:34 > 14:36
Koper Primorska/Žiga Mikeli

Košarkarji Koper Primorske so pred domači gledalci proti Megi Bemax prišli do tretje zaporedne zmage v ligi ABA. Primorci so ekipo iz Srbije ugnali s 93:87.

Po Krki in Cedeviti Olimpiji je danes Koper Primorska še na tretji zaporedni tekmi prišla do zmage. Pred domačo publiko so tokrat s 93:87 ugnali Mego Bemax. Primorci s 7. porazi tako še naprej ohranjajo možnosti po uvrstitvi na zaključni turnir lige ABA. Trenutno namreč zasedajo 5. mesto.

Koprčani so tekmo sicer slabo odprli, po prvi četrtini so namreč zaostajali s 15:25. V nadaljevanju so se vrnili in tik ob zaključku polčasa z zadetko trojko prešli tudi v vodstvo. Na odmor so se odpravili z rezultatom 43:42.

V drugem polčasu so varovanci Andreja Žaklja bili še naprej boljši in so si pred zadnjimi desetimi minutami nabrali prednost +6, le to so dokaj mirno uspeli prenesti v zaključek, po katerem so se veselili že 11. zmage v sezoni.