Prvi polfinalni tekmi lige Aba po pričakovanjih

Košarka 3. Maj 202420:40 > 20:55 0 komentarjev
Partizan

Na prvi tekmi polfinala lige Aba je Partizan na domačem parketu z 78:67 ugnal Budućnost. Slavila je tudi Crvena zvezda, ki je bila s 103:73 boljša od Mege.

Partizan je po odlični prvi četrtini, ki jo je dobil s 27:16, nadzoroval tekmo, Budućnost pa se ni uspela približati. V zadnji četrtini je bila sicer prednost le še štiri točke, Beograjčani pa so vseeno uspeli odbiti zaključni napad gostov. Na koncu so slavili z 78:67.

Najboljša strelca pri črno-belih sta bila Zach LeDay s 15 točkami in Frank Kaminsky (13 točk, 6 skokov), na drugi strani pa sta največ točk zbrala Yoan Makoundou (14 točk, 12 skok) ter Yogi Ferrell (13 točk).

Druga tekma bo 7. maja, morebitna tretja pa 10. maja.

Drugi par polfinala je beograjski: Crvena zvezda igra proti Megi. Na prvem obračunu so rdeče-beli slavili brez težav, tekmeca so odpihnili za 30 točk (103:73). Pri zmagovalcih sta Nemanja Nedović in Rokas Giedraitis dosegla po 13 točk, pri poražencih se je najbolj izkazal najboljši strelec tekme Nikola Đurišić s 26 točkami.

Cedevita Olimpija je izgubila v četrtfinalu, ko je bila boljša prav Mega, ki je dobila obe medsebojni tekmi.