Krka v vse večjih težavah

Košarka 21. Mar 202220:00 > 21:28 0 komentarjev

Medtem ko se košarkarji Cedevite Olimpije po zmagi na tekmi 23. kroga lige Aba v gosteh pri Zadru (92:77) nahajajo tik pod vrhom, pa je v vse bolj neugodnem položaju Krka. V nedeljo doma je grdo izgubila proti ekipi FMP, za nameček pa je Split kot tekmec v boju za obstanek slavil zmago pri Borcu.

Ljubljanska ekipa, ki je sredi tedna dosegla odmevno zmago v Bologni v evropskem pokalu, je v Zadar prišla kot favorit; pred dvobojem so bili Ljubljančani na lestvici četrti, Zadrčani pa 12. Na koncu so gostje z nekaj manjšimi težavami v tretji četrtini prišli do pričakovane zmage, s katero so se vsaj začasno prebili na tretje mesto pred Budućnost.

Ljubljanska zasedba je razmeroma gladko prišla do novih točk. Po zadržanem začetku in sedmih točkah prednosti po prvi četrtini je šlo v drugi vse po načrtih in videti je bilo, da bodo izbranci Jurice Golemca opravili rutinsko delo.

Precej slabše kaže Krki, ki v boju za obstanek izgublja tla pod nogami. Novomeščane je v dvorani Leona Štuklja z rezultatom 93:60 ugnal FMP. Nekdanji slovenski prvaki tako ostajajo na dnu lestvice. Dodaten udarec pa so Krki prizadejali še košarkarji Splita, ki so ugnali Borac, in tako prišli do pete zmage. Krka ostaja pri štirih.