Zvezda preživela zaključni nalet Partizana

Košarka 29. Jan 202421:41 3 komentarji

Košarkarji Krke so v 18. krogu lige Aba premagali Mornar z 79:72. Cedevita Olimpija je z 78:82 izgubila pri ekipi Studentski centar. Derbi kroga je bil na sporedu v nedeljo. Crvena zvezda je v trilerju ugnala Partizana (88:86).

Košarkarji Krke so v ključni tekmi sezone za obstanek v ligi Aba premagali Mornar z 79:72. Pred neposrednim tekmecem imajo zdaj zmago prednosti, hkrati pa so Črnogorce premagali z višjo razliko, kot so izgubili prvo tekmo v Baru.

Za Novomeščane je to sicer šele druga zmaga na zadnjih desetih nastopih v regionalnem tekmovanju.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so dobro in zbrano odigrali prelomne zadnje minute. Po neodločenem izidu 67:67 so pobegnili na 72:67, odločilna koša za zmago pa sta dosegla Miha Cerkvenik in Marko Radovanović. Za prvega je bil to edini koš na tekmi, za Radovanovića pa edina trojka.

Jurij Macura je dosegel 18 točk (met 7:13), po trinajst pa so jih dodali Jan Špan (12 podaj, trojke 3:8), Leon Stergar (9 skokov, trojke 3:7) in Darko Planinić (met iz igre 6:10).

Krko do konca rednega dela čaka še osem tekem. V naslednjem krogu 6. februarja bo gostila Studentski centar.

Olimpiji ni uspelo nadaljevati pozitivnega niza

Cedevita Olimpija je želela v Podgorici nadaljevati pozitiven niz zadnjih dveh tekem – prepričljivih zmag proti Igokei in Hamburgu v evropskem pokalu, vendar je slabo odigrala končnico tekme. Studentski centar, ki ga vodi slovenski trener Dejan Jakara, je z osmo zmago prekinil serijo štirih porazov in Ljubljančanom zadal tretji poraz na zadnjih petih tekmah v ligi Aba.

Cedevita Olimpija je tri minute in pol pred koncem tekme povedla s 74:68, a so nato domači naredili delni izid 11:0 in v zadnji minuti prišli do prednosti petih točk. Ljubljančani so se hitro približali na točko zaostanka, nato pa prehitro in neorganizirano odigrali zadnjih par napadov in zapravili pomembni točki.

Karlo Matković, ki bo za zmaje odigral le še naslednjo tekmo lige Aba proti Borcu (3. 2.), nato pa ga čaka pot v ligo NBA, je zbral 15 točk in 11 skokov. Justin Cobbs je dosegel 13 točk, Jaka Blažič pa deset.

Cedevita Olimpija bo pred pokalnim in reprezentančnim premorom odigrala še dve tekmi v ligi Aba. Naslednjo soboto bo gostovala pri Borcu, 10. februarja pa bo gostila FMP.