Boleč poraz razglašenih zmajev v Splitu, neuspešna tudi Krka

Košarka 15. Jan 202418:45 1 komentar
Split, Cedevita Olimpija, glas

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. krogu lige ABA izgubili na gostovanju v Splitu (93:85). Že do odmora so domačim dovolili kar 55 točk, bleda igra pa se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Krka je bila na delu v nedeljo, v dvorani Leona Štuklja je Budućnost Andreja Žaklja slavila s 86:75.

Ljubljančani so vodili zgolj v uvodnih minutah, zadnjič s 5:4. Nato so na parketu zagospodarili Splitčani. Zadnjič so slovenski prvaki zapretili sredi tretje četrtine, ko so se s trojko Gregorja Glasa približali na minus tri, po košu Roka Radovića pod osebno napako pa izid poravnali na 63:63.

Split je nato hitro ušel na deset točk naskoka do konca tretjega dela, v zadnjem pa jo še povečal vse do 81:65. Zmaga domačih je bila več ali manj v žepu, čeprav so zmaji v zadnji minuti še znižali na 83:89, a za resen pogled na preobrat je bilo prepozno. Pri Dalmatincih je 25 točk vpisal Shannon Shorter, pri Slovencih je bil z 19 najboljši znova Karlo Matković.

Tudi Krka je na tekmi proti Budućnosti vodila le v prvi četrtini, nato pa so gostje prestavili v višjo prestavo. Na koncu prvega polčasa so povedli za 18 točk, v tretji četrtini pa tudi za 23, kar je bila najvišja prednost na srečanju.

Pri Novomeščanih je bil s 13 točkami najbolj razpoložen Miha Cerkvenik, Jairus Hamilton jih je dodal 12.