Zvezda opravila delo proti Studentskemu centru

Košarka 14. Mar 202220:00 > 20:43 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 22. krogu lige Aba premagali Mego z 92:81 in tako vpisali še 12. zaporedno zmago v vseh tekmovanjih, četrto v ligi ABA. Že v soboto pa so Krkaši v gosteh izgubili proti Borcu iz Čačka z 68:77. V zaključku kroga je Crvena zvezda doma porazila Studentski dom.

Liga ABA, 21. krog

Cedevita Olimpija se je z zmago še utrdila med prvimi štirimi ekipami na lestvici. Za Ljubljančane je to četrta zaporedna zmaga v ligi Aba in trinajsta skupno. Budućnost ima zmago več in dve tekmi manj, vodilna Partizan in Crvena zvezda pa sta pri sedemnajstih zmagah.

Izbranci trenerja Jurice Golemca se Megi sicer niso oddolžili za visok poraz na prvi tekmi v Beogradu (104:75), so pa do zmage prišli suvereno in zasluženo. Vodili so praktično vseh 40 minut in četudi njihova prednost ni prešla trinajstih točk (56:43), Beograjčani niso prišli do priložnosti za preobrat.

Cedevita Olimpija je imela znova širok nabor razpoloženih igralcev; šest jih je prišlo do dvomestnega števila točk. S statističnim indeksom 30 je izstopal Alen Omić, ki je zbral 12 točk, 12 skokov in pet podaj. Edo Murić (indeks 25) je dosegel 16 točk in ujel osem odbitih žog, po 14 točk sta prispevala Jaka Blažič in Yogi Ferrell, trinajst Zoran Dragić, dvanajst pa Jacob Pullen.

Cedevito Olimpijo nova tekma čaka že v ponedeljek v ligi Nova KBM proti Ggd Šenčurju. V sredo bo v evropskem pokalu gostovala v Bologni, naslednja preizkušnja v ligi Aba pa jo čaka v soboto, 19. marca, v Zadru.

Edo Murić je bil prvi strelec s 16 točkami.

Krka spet izgubila, tokrat v Čačku

Košarkarji Krke so z zadnjega mesta na lestvici šli v boj z Borcem in iskali svojo peto zmago na 20. nastopu. Toda v izenačeni tekmi se je nekoliko bolje znašla domača zasedba, ki je tako vpisala osmo zmago.

Novomeščani so na tekmi prvič tehtnico resneje nagnili na svojo stran v drugi četrtini, ko so povedli tudi za enajst točk ter z lepo zalogo šli na glavni odmor.

Po njem so se spet prebudili domačini, ki so hitro ujeli priključek, izenačili na 39:39, pozneje pa tudi znova prešli v vodstvo. Toda Novomeščani jih niso spustili predaleč in še pred koncem tretje četrtine poskrbeli za zanimivih zadnjih deset minut.

Varovancem Daliborja Damjanovića v tej sezoni ne steče.

V teh je Borac povedel za šest točk, imel takšno prednost še dve minuti in pol pred koncem, toda Krko je nato v igro vrnil Miha Lapornik, ki je minuto pred koncem zadel trojko za 68:70.

Sledil pa je zgrešen poskus za tri točke Roka Stipčevića, nato pa še izgubljena žoga Adonisa Thomasa, kar je botrovalo novi večji prednosti domače zasedbe, 23 sekund pred koncem je namreč povedla s 74:68 in zapečatila usodo Krke.

Pri domačih je bil s 23 točkami najboljši Hunter Hale, pri gostih pa Thomas z 19.