Beograjski derbi zaznamoval Avramović, Krka boljša od Splita

Košarka 7. Mar 202222:14 > 22:48 0 komentarjev

Košarkarji Partizana so v 21. krogu ABA lige dosegli prvo zmago tekoče sezone nad večnim rivalom, Crveno zvezdo. Zasedba Željka Obradovića je v hali "Aleksandar Nikolić" kot domačin slavila s 98:84, pri črno-belih je 3 točke prispeval Gregor Glas.

Najbolj zaslužen za zmago Partizana je Aleksa Avramović, ki je dosegel 33 točk, pri čemer je zadel kar 8 trojk iz desetih poskusov. Samo v tretji četrtini je Zvezdi natresel kar 16 točk.

Krki je v Dvorani Leona Štuklja uspel veliki met. V boju za obstanek v elitnem regionalnem tekmovanju so s 87 proti 84 porazili Split in se mu tako s tekmo manj priključila na enako število točk.

Dolenjce sta do zmage nosila Miha Lapornik (25 točk) in Adonis Thomas (23 točk).

Zmaji iz Črne gore s tretjo zaporedno zmago

Košarkarji Cedevite Olimpije so se po tritedenski prekinitvi vrnili v ligo Aba z zmago na gostovanju pri Mornarju. To je njihova dvanajsta skupno, sedma v zadnjih devetih nastopih v regionalnem tekmovanju oziroma tretja v nizu.

Cedevita Olimpija je drugič v sezoni lige Aba presegla mejo 100 točk (79:101). V Baru je vodila večji del srečanja, zmago pa je potrdila v zaključku tretjega dela igre in na začetku zadnje četrtine, ko je povedla z 19 točkami prednosti.

Šest varovancev trenerja Jurice Golemca je imelo dvomestno število točk. Po 17 sta jih dosegla Yogi Ferrell (trojke 5:7) in Jacob Pullen (trojke 3:6), 15 jih je zbral Zoran Dragić, dvanajst Edo Murić, enajst Zach Auguste (8 skokov) in deset Alen Omić (6 skokov).