Beograjska malčka premočna za slovenska kolektiva

Košarka 31. Dec 202314:18 0 komentarjev

Tako Krka kot Cedevita Olimpija sta v 14. krogu lige ABA izgubili. Prva je v končnici rednega dela zapravila zmago, nato pa po podaljšku priznala premoč beograjskemu FMP (87:89). Z ekipo iz srbske prestolnice so se pomerili tudi Ljubljančani in bili na gostovanju brez moči (97:86).

Pri FMP je v petek debitiral nekdanji slovenski reprezentant Matic Rebec, ki se je klubu pridružil v sredo. Vpisal je 15 točk in zadel tudi odločilen koš minuto pred koncem, s katerim je prednost gostov povišal na 89:85.

Krka je sicer v zadnjih 30 sekund rednega dela tekme vstopila s prednostjo štirih točk (79:75), a FMP-ju dopustila vrnitev. Ključno žogo je s slabo podajo zapravil Marko Radovanović. Po izenačenju gostov pa je napad za zmago z novo izgubljeno žogo zapravil še Jan Špan.

Krka tako ostaja pri treh zmagah, medtem ko je vpisala že enajsti poraz. Tokratni neuspeh še bolj skeli, ker bi se Novomeščani z zmago z Beograjčani izenačili na lestvici, tako je razlika zdaj dve zmagi.

Šokterapija ni delovala

Za zaključek 14. kroga na zadnji dan leta 2023 se je v Beograd podala Cedevita Olimpija. Tokrat brez glavnega trenerja Simoneja Piangianija, ki je po razlagah vodilnih bolniško odsoten, a bolj kot ne je že jasno, da se od klopi Ljubljančanov poslavlja. Zmaje je v Srbiji vodil njegov pomočnik Andrea Turchetto, kar pa ni obrodilo sadov.

Gostje so v prvem polčasu igrali bolje od domačih in imeli tudi že 12 točk prednosti, ki pa so jih v drugem delu hitro zapravili. Mega priložnosti ni zapravila in se je na koncu veselila zanesljive zmage z 11 točkami razlike (97:86). Za Olimpijo je to četrti poraz v sezoni jadranskega tekmovanja, s katerim pa ostajajo na tretjem mestu.