Novomeščani do zmage doma, visok poraz Partizana

Košarka 24. Dec 202317:00 > 17:19 0 komentarjev

Za uvod v 13. krog jadranske lige ABA je Cedevita Olimpija na domačem parketu premagala Cibono (93:91). Ljubljančani so imeli še na začetku zadnje četrtine 14 točk naskoka pred Zagrebčani, na koncu pa so trepetali za zmago. Na koncu so jo vendarle dosegli, še deseto na 13 tekmah. Krka je na nedeljski božični večer premagala Borac, nov spodrsljaj si je privoščil Partizan, ki je izgubil na gostovanju v Zadru.

Košarkarji Cedevite Olimpije v ligi Aba za razliko od evropskega pokala, kjer nikakor ne najdejo poti do zmage, nadaljujejo uspešne predstave. V Tivoliju so proti Ciboni zabeležili osmo zmago na zadnjih devetih tekmah.

V tem obdobju so Ljubljančani izgubili le proti Zadru doma, pred tem pa v 4. krogu proti Igokei v gosteh ter v drugem krogu proti Crveni zvezdi v Beogradu. Po prvem delu oziroma polovici rednega dela so pri izkupičku 10-3, ki jih uvršča tik pod vrh razpredelnice.

Cedevita Olimpija bo letos odigrala še eno tekmo, 31. decembra ob 12. uri bo gostovala pri Megi, 6. januarja pa jo znova v Tivoliju čaka Crvena zvezda.

Cibona je v Ljubljano prišla po odličnem nizu – petih zmagah na sedmih tekmah – in tudi v Tivoliju ni bila daleč od presenečenja. Z vztrajnostjo in borbenostjo ter skoraj 60-odstotnim metom za tri točke (16:27) je v zadnji četrtini nadoknadila 14 točk zaostanka (77:63) in v zadnji dve minuti vstopila z izenačenim izidom (82:82).

V zaključku tekme so domači, pri katerih je izstopal kapetan Jaka Blažič s 25 točkami (trojke 7:10, 7 podaj, 5 skokov), vendarle uveljavili izkušnje in kakovost ter izvlekli dve načrtovani točki. Odločilne koše so dosegli Justin Cobbs (20 točk, 15 v drugem polčasu, trojke 3:4, 8 podaj), Karlo Matković (12 točk, 9 skokov) in Rok Radović (7 točk).