Zmagovita vrnitev Alena Omića, Partizan se je znesel nad Igokeo

Košarka 10. Feb 202419:37 > 11. Feb 2024 20:53 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 20. krogu lige Aba premagali FMP z 82:74. Krka je visoko izgubila na gostovanju pri Ciboni (63:91). Beograjski Partizan se je po mini krizi vrnil z zmago proti Igokeii, ki jo je v Aleksandrovcu porazil s kar 98:52, Zvezda pa je podobno rušilno s 93:54 nadigrala Zadar.

Košarkarji Cedevite Olimpije odhajajo na pokalno-reprezentančni odmor z drugo zaporedno zmago oziroma štirinajsto v dvajsetih nastopih v ligi Aba. Do konca rednega dela – liga se bo nadaljevala marca – jih čaka še šest tekem. Najprej tri proti tekmecem iz zgornjega dela razpredelnice (Partizan in Zadar v gosteh ter Budućnost doma), nato pa še tri proti ekipam, ki se borijo za obstanek (Mornar, Krka, Cibona).

Proti FMP je Cedevita Olimpija nastopila v nekoliko drugačni postavi, saj je klub zapustil Karlo Matković in prišel Alen Omić, vseeno pa je pokazala dovolj zrelo in kolektivno predstavo, da zmaga ni bila pod vprašajem. V drugem polčasu je sicer zapravila 16 točk naskoka in se sredi zadnje četrtine znašla v zaostanku s 67:68, a sta Jaka Blažič in Gregor Glas pravočasno odgovorila z delnim izidom 10:0.

Pet igralcev je imelo dvomestno število točk, dva pa sta zbrala dvojna dvojčka. Jaka Blažič je 15 točkam dodal 10 skokov, Alen Omić pa je vknjižil 11 točk in 10 skokov.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v ponedeljek, in sicer povratno četrtfinalno pokala Spar proti ECE Triglavu (prvo je dobila +51), nato pa jo v četrtek in petek na Kodeljevem čaka boj za drugo lovoriko v tej sezoni. V polfinalu pokala bo njen tekmec Kansai Helios, ki ga je ugnala septembra v slovenskem superpokalu. Drugi polfinalni par je Krka – Rogaška.

Po zaključnem turnirju pokala Spar bo Slovenija 22. in 25. februarja v Kopru igrala prvi kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2025 proti Ukrajini in Izraelu.