Zmaji kljub porazu v končnico, derbi po preobratu Partizanu

Košarka 13. Mar 202323:20 > 14. Mar 2023 9:37
cedevita olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sklopu 21. kroga lige ABA gostovali v Zadru in doživeli hud poraz. Domačini so bili boljši z 81:59, toda zmaji so si po ponedeljkovem razpletu, Split je izgubil, tudi uradno zagotovili nastop v končnici regijskega tekmovanja. Partizan je na beograjskem derbiju ugnal Crveno zvedzo, potem ko je ta v prvem polčasu že vodila z 20 točkami razlike.

Zadar je bil pred tekmo v nizu treh zaporednih porazov, v zadnjih devetih tekmah pa je vpisal le dve zmagi. Ljubljančani so na drugi strani lovili tretjo zaporedno zmago. Pred tem so bili v gosteh boljši od FMP-ja in doma od Igokee. A srečanje se ni odvilo po načrtih Zmajev. V napadu jim ni steklo, dosegli so le 59 točk, niti enkrat na obračunu pa niso vodili.

Hrvati so na drugi strani skozi obračun brez težav višali prednost. Predvsem prvi polčas Cedevite Olimpije je bil za pozabo. Zadar ga je dobil s 43:26. V drugem je bila tekma bolj izenačena, a prednost Zadra s prvega polčasa je bila previsoka.

Pri Cedeviti Olimpiji se je med strelce vpisalo le šest košarkarjev. Josh Adams je končal pri 17 točkah, Yogi Ferrell jih je dodal 16. Alen Omić je vpisal 11 točk in 13 skokov, Zoran Dragić 10 točk, Marko Jeremić 3, Edo Murić pa 2. Pri domačinih sta bila razpoložena predvsem Dario Drežnjak z 20 in Luka Božić z 19 točkami.

To je drugi boleči poraz za Zmaje v tem tednu. V sredo so namreč proti Panavežysu ostali brez možnosti za napredovanje v izločilne boje v evropskem pokalu.