Zmajem ni uspelo, odločala bo tretja tekma

Košarka 6. Maj 202319:02 0 komentarjev
Cedevita Olimpija-JL Bourg Mincidelice

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Beogradu na drugi tekmi četrtfinala proti FMP-ju izgubili s 102:96. O potniku v polfinale bo odločala tretja tekma v Ljubljani.

FMP je Cedevito Olimpijo nadigral predvsem v prvi četrtini, ki jo je dobil za devet točk. Ljubljančani so se ob polčasu sicer približali na pet točk zaostanka, v četrti četrtini so se približali celo na točko (78:77). A Beograjčani so v končnici ostali bolj mirni. Zadeli so osem zaporednih točk za vodstvo s 86:77. Pritisk ob koncu tekme je za Zmaje prišel prepozno.

Najboljši posameznik pri Cedeviti Olimpiji je bil Yogi Ferrell z 22 točkami. Po 13 sta jih dodala Edo Murić in Josh Adams, 12 pa Zoran Dragić.

Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboja Partizan – Studentski centar, ki se zaradi obveznosti Beograjčanov v četrtfinalu evrolige še ni začel.

Na prvem srečanju četrtfinalne serije so v Stožicah z izidom 87:77 slavili Ljubljančani. Med štiri se lahko v naslednjih dneh prebijejo tudi košarkarji Budućnosti, če to nedeljo porazijo Mego in v ponedeljek Crvena zvezda, če še drugič “ugasne” Zadar.