Domžalčani in Novomeščani zanesljivo v polfinale

Košarka 12. Apr 202316:08 > 20:02 0 komentarjev

Košarkarji Helios Suns so se z visoko zmago (101:47) proti ekipi Pelister-Bitola brez težav uvrstili v polfinale zaključnega turnirja lige Aba2, ki ga gosti prav domžalski klub. Že popoldne so bili uspešni tudi Novomeščani, Krka je premagala Sutjesko z 91:82.

Krka se bo v petek v polfinalu merila s Podgorico, Domžalčani bodo tekmeca dobili po večernem zadnjem četrtfinalnem obračunu med Borcem in Širokim.

Kot prvi so si polfinale zagotovili košarkarji Podgorice, ki so v opoldanski tekmi brez težav z 89:64 odpravili Zlatibor, slednji je sicer lanski prvak lige Aba2.

Domžalčani so bili najboljši po rednem delu regionalnega tekmovanja in so tudi zato dobili organizacijo zaključnega turnirja. Danes so potrdili, da sodijo med glavne favorite za napredovanje v višji razred regionalne košarke. Le v prvi četrtini so bili Makedonci kolikor toliko enakovredni, pa še takrat so si domači že priigrali +12. Odločitev pa je nato padla že do polčasa, saj so košarkarji iz Domžal drugi del dobili z 32:12 in na odmor odšli z izidom 56:24.

Tudi v nadaljevanju niso popuščali, tako da je bilo po 30 minutah na semaforju že 84:41. V zadnji četrtini so priložnost dobili tudi mlajši, ritem je nekoliko padel, vseeno pa so gostitelji dobili tudi to četrtino. Med strelce so se vpisali vsi domači košarkarji, na koncu so Domžalčani prišli še do stotice.

Najbolj učinkovita pri Heliosu sta bila Jan Zemljić in Tadej Ferme s po 15 točkami.

Tudi Krka zanesljivo dobila tekmo

Krka je prvo četrtino svoje tekme dobila za deset (35:25), po polovici tekme pa je prednost narasla že na 18 točk (55:37). Približno takšno prednosti so Novomeščani zadržali tudi do konca tretje četrtine. Le na začetku zadnje so Črnogorci prišli do manj kot deset točk zaostanka (74:81). S trojko Roka Stipčevića je Krka prišla do 87:76, do konca dvoboja pa ni več dovolila presenečenja.

Pri Krki sta se najbolj izkazala Stipčević s 25 točkami (zadel je šest trojk) ter Radosav Spasojević z 19.

V ligi Aba2 so v rednem delu odigrali 91 tekem, na turnirju v Domžalah jih bo na sporedu skupno še sedem. Danes vse štiri četrtfinalne, obe polfinalni nato v petek, veliki finale bo na vrsti v nedeljo. Zmagovalec domžalskega turnirja si bo neposredno zagotovil ligo Aba za naslednjo sezono, medtem ko bo poraženec finala imel možnost, da se v višji rang regionalnega tekmovanja uvrsti prek kvalifikacij.