Zmaji v Stožicah odpihnili Split, Krka poražena na zahtevnem gostovanju

Košarka 14. Okt 202322:08 > 16. Okt 2023 22:08 1 komentar
Cedevita Olimpija

Z zmago Zadra proti Mornarju z 92:57 se je začel tretji krog v košarkarski ligi ABA. Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah brez težav ugnali Split s 97:68. Slabše volje so pri Krki, ki je izgubila proti Budućnosti (82:69).

Cedevita Olimpija se je dobro odzvala na nesrečen poraz sredi tedna v evropskem pokalu proti Joventutu. V tretjem krogu lige Aba je zabeležila drugo zmago; v Stožicah je premagala Split z 29 točkami razlike.

Ljubljančani so z visoko zmago hkrati popravili koš razliko po porazu s Crveno zvezdo v prejšnjem krogu z 51:94.

Cedevita Olimpija je glavnino dela opravila v drugi četrtini, ki jo je dobila z 28:9. Razliko dvajsetih točk je v zadnjih desetih minutah povišala na rekordnih 35.

Vseh deset igralcev, ki jih je imel na voljo trener Simone Pianigiani, se je vpisalo med strelce. Izstopal je kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 20 točk (6 skokov). 16 jih je dodal Justin Cobbs (met za 2 8:9).

Krka ostaja pri eni zmagi

Košarkarji Krke pa po tretjem nastopu v ligi Aba ostajajo pri zmagi iz uvodnega kroga v gosteh proti FMP-ju. Za razliko od dvoboja prejšnji teden doma s Partizanom, ki so ga visoko izgubili, so danes v Podgorici pokazali povsem drug obraz in vse do konca ogrožali pričakovano zmago Budućnosti.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so manjko igralcev v kadru – v Črni gori je zaigralo le osem košarkarjev – nadomestili z nepopustljivo in zbrano igro. Budućnost je na koncu slavila z 82:69.

Leon Stergar je dosegel 17 točk (met 6:11), po 13 sta jih dodala Miha Cerkvenik (11 skokov) in Jurij Macura (5 skokov), Jan Špan pa se je izkazal z devetimi točkami in 11 podajami.