Cavsi (spet) skoraj izgubili dobljeno tekmo

Liga NBA 18. Apr 20173:35 > 3:55
Jason Miller/Getty Images

Ekipa Clevelanda je v noči iz ponedeljka na torek premagala Indiano v prvem krogu končnice in povedla z 2:0, a kaj ko so LeBron James in druščina spet nerazumljivo padli v zadnji četrtini in skoraj zapravili prednost 18 točk.

Branilci naslova iz Clevelanda so upravičili status favoritov in v prvem krogu končnice lige NBA pričakovano povedli z 2:0 v zmagah proti Indiani, ki so jo na drugi tekmi premagali s 117:111.

Indiana je bila v prvi četrtini enakovreden nasprotnik in zgrešeni met za zmago C.J. Milesa na prvi tekmi, jim je dal krila tudi za drugo, a so po uvodni četrtini košarkarji Clevelanda le zaigrali kot se za aktualne prvake spodobi.

Druga in predvsem tretja četrtina sta se odvili po željah varovancev Tyronna Luja, ki so tretji del tekme dobili za 13 točk in v zadnjih 12 minut tekme vstopili z grozmozansko prednostjo 18 točk. Že na koncu rednega dela sezone so Cavaliersi na treh zaporednih tekmah nerazumljivo padli v zadnjem delu in tudi na drugi tekmi proti Indiani je bilo tako.

Obramba ni bila več kompaktna in manj kot tri minute do konca tekme so se košarkarji iz Indianapolisa uspeli z delnih rezultatom 10:0 približati celo na pet točk zaostanka, še več, ko je Paul George zadel za tri točke 19 sekund pred koncem tekme, je bila Indiana še točko bližje.

Na koncu to ni bilo dovolj in Cavaliersi so ubranili prednost domačega igrišča v seriji proti Pacersom, zdaj pa se serija seli v domovanje Indiane – Bankers Life Fieldhouse, kjer lahko pričakujemo vroče vzdušje.

Je pa LeBron James tudi v končnici uspel postaviti še en individualni mejnik, saj se je prebil med najboljše tri kradljivce žog v zgodovini končnice lige NBA.

Kyrie Irving je vodil Cavse s 37 točkami, Kevin Love je tekmo zaključil s 27, James pa s 25 točkami in 10 skoki. Pri Indiani je Paul George dosegel 32 točk, Jeff Teague jih je dodal 23.

Serija se igra na štiri zmage, naslednja tekma bo 21. aprila v Indiani.