Fizdale besen: Pojasnite mi, kaj se je dogajalo?

Liga NBA 18. Apr 20176:33 > 6:35
Matthew Stockman/Getty Images

Za lep povratek svoje ekipe na drugi tekmi prvega kroga končnice proti San Antoniu, ki na žalost Memphisa ni bil dovolj, ima trener Grizlijev zelo dobr pojasnilo. San Antonio po zmagi s 96:82 zdaj vodi z 2:0.

San Antonio je na drugi tekmi prvega kroga končnice proti Memphisu uspel dobiti še drugo tekmo, potem ko so v obrambnem dvoboju ekipo iz mesta bluesa pustili na vsega 82 doseženih točkah. Tekma je bila v prvem polčasu precej enostranska, saj so na igrišču AT&T centra leteli le domači košarkarji, ki so na najdaljši odmor odšli z 19 točkami prednosti.

V tretji četrtini pa so Grizliji pokukali nazaj v tekmo, trener David Fizdale pa je imel dober občutek: “Poskušali smo dokazati, da sodimo med najboljše. Sem ponosen na svoje košarkarje. Mislim, da nihče ni pričakoval, da se lahko tako približamo, potem ko smo odigrali katastrofalen prvi polčas.”

Je pa Fizdale, ki prvo sezono sedi na klopi Memphisa in je kot pomočnik Erika Spoelstre pri Miamiju že osvojil dva šampionska prstana nezadovoljen z odnosom ostalih do njegovih varovancev: “Moji košarkarji ne dobivajo spoštovanja, ki si ga zaslužijo. Mike Conley nikoli v karieri ni dobil tehnične napake in na tekmi ni znorel zastonj. Ne želim se zanašati na številke, a to je neverjetno. Leonard je izvajal več prostih metov (19) kot naša celotna ekipa (15). Pojasnite mi to. Je to normalno? Vem, da sem mlad trener, a ne bom dovolil, da tako ravnajo z nami.

Kawhi Leonard je pri Spursih dosegel svoj strelski rekord v končnici in prispeval 37 točk, pri Memphisu je bil najbolj razpoložen Mike Conley s 24 točkami.

Naslednja tekma bo v FedEx forumu, domovanju Memphisa.