Cleveland gladko, pred Jamesom zdaj le še Jordan

Liga NBA 4. Maj 20173:31 > 3:44
Jason Miller/Getty Images

Branilci naslova Cleveland Cavaliersi so v polfinalni seriji vzhodne konference pred domačimi gledalci povedli z 2:0 proti Torontu in to storili s suvereno zmago s 125:103.

Konjeniki iz Clevelanda so v tekmo stopili udarno in z odličnim odstotkom meta iz igre (zadeli so prvih osem metov za tri točke), v prvem polčasu so zadeli tudi 10 trojk, najboljši košarkar v drugi četrtini pa je bi LeBron James, ki je v tem delu dosegel 15 točk.

James je na večni listi strelcev v končnici lige NBA na tej tekmi prehitel Kareema-Abdula Jabbarja, ki je do te tekme držal drugo mesto. Pred Jamesom, ki je tekmo končal z 39 točkami, je zdaj le še Michael Jordan.

Kyrie Irving je še na drugi zaporedni tekmi presegel meji 20 točk in 10 asistenc (22,11), Channing Frye je v 17 minutah igre dosegel 18 točk, Iman Shumpert jih je dodal 14.

Na drugi strani pa je imel katastrofalen večer najboljši košarkar Toronta DeMar Derozan, ki v prvem polčasu sploh ni dosegel točke, na koncu obračuna pa se je v njegovi statistiki uspelo videti le 5 točk iz 11 metov iz igre.

Cory Joseph je pri Torontu dosegel 22 točk, Kyle Lowry jih je dodal 20. Lowry je zaradi nove poškodbe v tretji četrtini zapustil parket in se v igro ni vrnil.

Serija se seli v Toronto, naslednja tekma bo 6. maja.