Bostonu ni pomagalo niti 40 točk Irvinga

Liga NBA 21. Jan 201821:19 > 21:20
Brian Babineau/Getty Images

Košarkarji moštva Orlando Magic so na gotovanju s 103:95 premagali Boston Celsticse. Odločila je predvsem fantastična tretja četrtina ekipe s Floride.

“Čarovnija” je takrat z odlično obrambo Boston omejila na le 12 danih točk, sami pa so jih gostje dali 32 in ušli na visokih +19 (90:71). V zadnjih 12 minutah je Boston poskušal z novo neverjetno vrnitvijo v srečanje, a je ekipa Brada Stevensa uspela poraz le omejiti.

Prvi strelec pri zmagovalni ekipi je bil Elfrid Payton (22 točk, 6 skokov), 19 točk je dodal Evan Fournier, pri Bostonu pa je bil daleč najboljši Kyrie Irving s 40 točkami (14/23 iz igre, 5/7 za tri), 7 skoki in 5 asistencami.

Celticsi imajo po drugem zaporednem porazu zdaj bilanco 34-13, a so seveda ostali na prvem mestu Vzhoda, medtem ko je Orlando na 14. mestu (14-32).