Lakers boljši od Denverja, nov osebni rekord za LeBrona

Liga NBA 14. Mar 20185:45 > 5:49
Harry How/Getty Images

Noč iz torka na sredo sta v ligi NBA sklenili zmagi ekip Clevelanda in LA Lakers.

Cleveland je na gostovanju pei Phoenixu gladko slavil z izidom 129:107 in prekinil niz dveh porazov. Cavaliers so vodili od prve do zadnje minute in si v neki točki srečanja ustvarili prednost 27 točk.

LeBron James je prišel do novega trojnega dvojčka, tekmo je sklenil z 28 točkami, 13 skoki in 11 asistencami, dodal še tri blokade in dve ukradeni žogi. Za Jamesa je to 14. “triple-double” sezone, kar mu v posamezni sezoni lige ni uspelo še nikdar. Poleg njega se je do dvoštevilskega točkovnega učinka prebilo še šest njegovih soigralcev.

Za Phoenix je največ točk (19) zbral T.J. Warren, imel je tudi 10 skokov. Enako število točk je dosegel tudi Josh Jackson, dve manj pa Devin Booker.

Moštvo Nuggets je po dveh zaporednih zmagah zabeležilo poraz na gostovanju proti LA Lakers. Ekipa jezernikov je slavila z rezultatom 112:103. Kyle Kuzma in Julius Randle sta oba zbrala po 26 točk, Isaiah Thomas jih je dodal 23.

Pri Denverju je dvojni dvojček zabeležil Wilson Chandler (26 točk in 10 skokov), Nikola Jokić je za en skok zgrešil tak dosežek (15 točk in 9 skokov), za kar je krivo predvsem dejstvo, da je bil kar nekaj minut v prvem šolčasu na klopi, saj je zgodaj prejel tri osebne napake.