Dončić "flirtal" s trojnim dvojčkom in zmagal

Liga NBA 11. Dec 20185:31 > 5:32
Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči iz ponedeljka na torek vpisali novo zmago, tokrat so s 101:76 suvereno premagali moštvo Orlando Magic in tako zabeležili že deseto zaporedno domačo zmago, kar jim je uspelo prvič po desetih letih.

Varovanci Ricka Carlisleja so proti Orlando odigrali tekmo za čisto desetko, saj so vodili od prve do zadnje sekunde tekme in svojim nasprotnikom dovolili najmanjše število točk v tej sezoni – 76.

Zmaga Dallasa že ob začetku drugega polčasa ni bila pod vprašajem, še več, Luka Dončić je s svojo ekipo v zadnji četrtini vodil tudi za 28 točk. Dallas je z deseto zaporedno zmago pred domačimi gledalci ponovil zgodovino, potem ko je ekipi to nazadnje uspelo v sezoni 2007/2008, ko je na klopi sedel še glavni trener Avery Johnson. Kako dolgo se to ni zgodilo priča tudi zanimivost, da je v tisti sezoni Kevin Durant igral še za Seattle, preden se je franšiza leta 2008 preselila v Oklahomo.

Dončič tokrat ni potreboval eksplozije v zadnjih minutah ali dobrega strelskega večera, je pa na koncu dosegel sedem točk, 11 skokov in devet asistenc in bil blizu svojemu prvemu trojnemu dvojčku v karieri. Še en novinec Jalen Brunson je odlično izkoristil minutažo ob odsotnosti prvega organizatorja igre Dennisa Smitha ml., saj je dosegel 17 točk, dve več je prispeval Harrison Barnes.

Pri Orlandu je bil najboljši strelec Jonathan Simmons z 18 točkami.

Dalas (14-11) je deklasirao Orlando (12-15) sa 101:76, uz 19 poena Herisona Barnsa (7-15 iz igre), 17 poena Bransona i 16 poena Pauela. Luka Dončić imao je loše šutersko veče (7 poena, 2-11 iz igre), ali je dodao 11 skokova i 9 asistencija.

Kod Medžika je Simons bio najefikasniji sa 18 poena, a Nikola Vučević imao je 8 poena (4-15 iz igre), 16 skokova i 4 asistencije.

Jednako lako je Oklahoma Siti (17-8) izašla na kraj sa Jutom (13-15), mada krajnji rezultat 122:113 to ne pokazuje u potpunosti. Blistao je Pol Džordž sa 31 poenom (8-10 iz igre, 3sk, 3ast), a Rasel Vestbruk ostvario je novi tripl-dabl sa 12 poena (4-18 iz igre), 11 skokova i 10 asistencija.

Stiven Adams postigao je 22 poena, Denis Šruder 23 (6ast), a na drugoj strani najefikasniji su bili Donovan Mičel sa 19 poena (6-15 iz igre) i Rudi Gober sa 13 (14sk).

Prethodno je Bogdan Bogdanović odigrao odlično u preokretu Kingsa, svoje veče imao je i Bojan Bogdanović, a ceo izveštaj pogledajte OVDE.

Potom su Klipersi pobedili Sanse u produžetku, uz solidne partije Bobana Marjanovića i Miloša Teodosića. Izveštaj sa tog dela večeri pročitajte OVDE.

Pogledajte REZULTATE i TABELE u NBA ligi.