Harden z 58 točkami potopil Dragića

Liga NBA 1. Mar 20194:31 > 4:42
Getty Images

Goran Dragić na parketu kaže vse boljše predstave, vendar njegovih 21 točk ni bilo dovolj za zmago Miamija proti Houstonu. Rakete se po zaslugi 58 točk Jamesa Hardna slavile s 121:118. Orlando je po sijajni zadnji četrtini s 103:96 odpravil Golden State in poskrbel za drugi zaporedni poraz prvakov.

Goran Dragić je na parketu preživel 25 minut, v tem času dosegel 21 točk, 5 skokov in 5 podaj, v ključnih trenutkih dvoboja s Houstonom pa sedel na klopi. Pri Houstonu je bilo znova vse v rokah Jamesa Hardna. Prvi strelec lige NBA je ob ključnem delnem izidu 14:0 pri vodstvu Miamija šest minut pred koncem s 113:103 dosegel 10 točk, skupno pa kar 58. Domačini so zadnjo četrtino dobili s 35:20, na koncu slavili s 121:118, s čimer so ostali v boju za prva štiri mesta na Zahodu.

Harden je že šestič v sezoni presegel mejo 50 točk, proti Miamiju pa dosegel še 10 podaj, 7 skokov in 4 ukradene žoge, zadel je vseh 18 prostih metov.

Miami po novem porazu za osmimi Orlandom na Vzhodu zaostaja dve zmagi. Magici so po zaslugi izjemnega zaključka (delni izid 14:2, zadnja četrtina 33:15, na koncu 103:96) Golden Statu zadali še drugi zaporedni poraz (skupno četrtega na zadnjih šestih tekmah). Orlando je aktualne prvake premagal prvič po 14. decembru leta 2012.

Indiana je s 122:115 odpravila Minnesoto, Cleveland je bil v gosteh s 125:118 boljši od New Yorka, Philadelphia je po 19 zaporednih porazih le našla recept za Oklahomo (108:104), medtem ko je Utah v gosteh s 111:104 odpravil Denver.