Lakersi premagali tudi Oklahomo

Liga NBA 23. Nov 20168:33 > 8:55
Getty images/Harry How

Košarkarji Los Angeles Lakersov nadaljujejo po presenetljivo dobrem začetku nadaljujejo z dobrimi predstavami. V noči iz torka na sredo so s 111:109 premagali še Oklahomo, ki je izgubila drugič zapored.

Getty Images

Košarkarji Los Angelesa so bili boljši tekmec, a so v zadnjih minutah zapravili 14 točk prednost. Zdelo se je, da se bo četa, ki ji na igrišču poveljuje Russell Westbrook uspela rešiti, nato pa je pet sekund pred koncem trojko za zmago gostiteljev zadel Nick Young.

Najbolj razpoložena pri Lakersih sta bila prav Young (17) in Jordan Clarkson (18 točk), pri Oklahomi pa je za las brez novega trojnega dvojčka ostal Westbrook, ki se je tokrat ustavil pri 31 točkah, 13 podajah in 8 skokih. Prav organizator igre Thunderjev je bil glavni akter preobrata, saj je v zadnjih petih minutah dosegel 17 točk in praktično sam izničil prednost gostiteljev. Imel je tudi met za podaljšek, a žoga ni našla poti skozi obroč. Slaba forma Oklahome se nadaljuje, izgubili so na kar šestih od zadnjih osmih obračunov v Ligi NBA.

Napeto je bilo tudi v Denverju, kjer je srečanje z dvema zadetima metoma v končnici tekme odločil Will Barton. Najboljši posameznik pri Denverju je bil novinec Jamal Murray, ki je s 24 točkami dosegel rekord kariere. Pri Chicagu je spet navduševal Jimmy Butler, a njegovi 35 točk tokrat ni bilo dovolj za zmago. Dobro predstavo je prikazali tudi Dwyane Wade, ki se je ustavil pri 22.

Dobro formo potrjuje New York, ki je dosegel peto zaporedno zmago v Madison Square Gardenu. S 107:103 so pred domačimi navijači premagali Portland. Prvi strelec srečanja je bil Kristaps Pirzingis z 31 točkami. Saša Vujačić spet ni igral.

Na preostali tekmi včerajšnjega večera v Ligi NBA je New Orleans zanesljivo premagal Atlanto. Gostje so si odločilno prednost priigrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 34:14. Za peto zmago New Orleansa v sezoni je na koncu na semaforju pisalo 112:94, najboljši posameznik pa je bil Tim Frazier z 21 točkami.