NBA: Dragić s predstavno sezone, Miami vseeno poražen

Liga NBA 29. Nov 20168:35 > 8:51
Getty Images

Goran Dragić je odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni Lige NBA. Na tekmi proti Bostonu je dosegel 27 točk in kar 17 podaj, Miami pa je vseeno izgubil s 104:112.

V včerajšnjem četrtem zaporednem porazu proti Bostonu je Miami prikazal čudno predstavo. Dosegli so najmanj točk v posamezni četrtini, a nato tudi največ v letošnji sezoni. V drugi so jih tako zbrali le 12, v tretji pa kar 42. Vročica je bila zelo slaba pri metih za tri točke, zgrešili so kar prvih 14 metov. Prvo trojko je šele sredi tretje četrtine zadel Josh Richardson. Zmaga najuspešnejše ekipe v zgodovini Lige NBA nikoli ni bila resno ogrožena, saj so Celticsi vodili vse od sredine prve četrtine. Miami v letošnji sezoni ostaja pri zgolj dveh zmagah v svoji areni.

Trener Miamija Eric Spoelstra je bil po tekmi navdušen nad Goran Dragićem“To je Goran Dragić, ki ga vsi poznamo. Moja naloga je, da takšne predstave prikaže bolj pogosto.”

Dragić je z včerajšnjo predstavo postal prvi igralec Miamija po LeBronu Jamesu, ki je na eni tekmi dosegel vsaj 25 točk in 15 podaj.

Znova je navdušil Russell Westbrook, ki je ob zmagi Oklahome v New Yorku dosegel že tretji zaporednitrojni dvojček in osmega v sezoni. Števec se je tokrat ustavil pri 27 točkah, 18 skokih in 14 podajah. Pri New Yorku, ki je izgubil s 103:112, je bil s 30 točkami najboljši Derrick RoseSaša Vujačić ni igral.

Novo zmago so vpisali tudi košarkarji Golden Stata, ki so v napeti tekmi s 105:100 ugnali Atlanto. 50 točk za bojevnike sta dosegla Kevin Durant in Stephen Curry (oba po 25), Durant je ujel še 14 odbitih žog. To je bila že 16. letošnja zmaga Golden Stata, ki zanesljivo vodi v Zahodni konferenci Lige NBA.

NEW YORK – OKLAHOMA CITY 103:112
Rose 30, Porzingis 21 … Vujačić ni igral; Westbrook (18 skokov in 14 podaj) in Kanter (10 skokov) po 27.

MIAMI – BOSTON 104:112
Dragić 27 in 17 podaj (met iz igre 8/15 v 38 minutah), Whiteside 25 in 17 skokov; Thomas 25, Bradley 18.

MEMPHIS – CHARLOTE 85:104