Domači povratek: Toronto poravnal na 2:2

Liga NBA 22. Maj 20192:20 > 5:10
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Košarkarji moštva Toronto Raptors so v finalu vzhodne konference proti Milwaukee Bucksom poravnali rezultat v zmagah na 2:2, potem ko so v četrti tekmi serije na svojem parketu slavili s 120:102.

Ekipa Toronta je z drugo zmago ubranila svoje domače igrišče, a ima zaradi boljšega razmerja zmag in porazov v rednem delu sezone, še vedno prednost domačega igrišča Milwaukee, ki je pred svojimi gledalci dobil uvodni dve tekmi serije finala vzhodne konference. Peta tekma bo na sporedu v noči iz četrtka na petek ob 2:30, tudi z neposrednim prenosom na Sportklubu.

Toronto je, razen v prvi četrtini, nadziral rezultat skozi večji del tekme, odlepili pa so se na koncu prve in začetku druge četrtine, ko jim je uspel delni rezultat 13:0. Toronto je prvič z dvomestnim številom povedel pri rezultatu 41:31, do konca tekme pa Milwaukee ni našel odgovora na dobro igro edine kanadske ekipe v ligi NBA.

Glavni razlog, da Milwaukee ni uspel ujeti Toronta je bila slaba igra košarkarjev iz klopi, ki so v celotni tekmi dosegli le 23 točk, medtem ko jih je klop Toronta dosegla 48.

Pri Torontu je bil najbolj razpoložen Kyle Lowry s 25 točkami, Norman Powell pa je kot košarkar iz klopi dosegel 18 točk, Kawhi Leonard jih je dodal 17.

Pri Bucksih je blestel Khriss Middleton s 30 točkami, Giannis Antetokounmpo je vpisal 25 točk, 10 skoko in pet podaj.