Dallas kljub izjemnenu Dragiću zaustavil Vročico

Liga NBA 28. Feb 20179:55 > 10:08
Getty Images

Košarkarji Miamija so v noči s ponedeljka na torek na svoji zadnji tekmi proti ekipi iz Zahodne konference izgubili proti Dallasu (96:89). Pri Vročici je bil znova najučinkovitejši Goran Dragić.

Goran Dragić je na parketu v Texasu preživel 37 minut in ob metu iz igre 10/21 zbral 24 točk, kar pa je bilo vseeno premalo za zmago njegove ekipe. Igro Mavsov sta odlično vodila Seth Curry (29 točk) in Harrison Barnes, ki jih je vpisal 24.

Začetek srečanja je nakazal povsem drugačen razplet. Miami je tekmo odlično odprl in hitro prišel do prednost +14. Gostitelji so prvič povedli sredi druge četrtine, ko je za 47:46 zadel Curry. Na odmor so z nasmeškom šli košarkarji Dallasa, ki so prvi polčas dobili za točko (55:54).

V drugem polčasu pa je bila slika obrnjena. Bolje ga je začel Dallas, ki je povedel že s +11, a nato dopustil preobrat Vročice. Po podaji Diona Waltersa je Dragić s trojko zadel za vodstvo Miamija z 89:84 in dokončal delni izid 9:0. Po tem košu pa je Miami povsem prenehal igrati. Varovanci Erika Spoelstre v zadnjih štirih minutah in 39 sekundah niso dosegli niti točke. Mavericski so z odlično igro v obrambi in delnim izidom 12:0 poskrbeli, da je zmaga ostala v Teksasu.

Ob porazu New Yorka je tri minute igre dobil tudi Saša Vujačić, a je njegova statistika ostala prazna. Do novih zmag sta prišla tudi lanska finalista. Cleveland je s 102:95 ugnal Milwaukee, Golden State pa s 119:108 Philadelphio.

Liga NBA, 27. februar:
DALLAS – MIAMI 96:89
Curry 29, Barnes 24; Dragić 24 (met iz igre 10/21), 5 skokov in 6 podaj v 37 minutah, Whiteside 19 in 19 skokov.

NEW YORK – TORONTO 91:92
Anthony 24, Rose in Lee po 16, Vujačić 0 v 3 minutah; DeRozan 37, Ibaka 15.

PHILADELPHIA – GOLDEN STATE 108:119