Boston ekspresno ukradel prednost domačega igrišča

Košarka 3. Jun 20226:41 > 6:58 1 komentar

Košarkarji Bostona so na prvi tekmi finala lige NBA s 120:108 ugnali Golden State in v seriji povedli z 1:0.

Ob polčasu je bil rezultat precej poravnan, tretja četrtina pa je z 38:24 pripadla Golden Statu. A v zadnjih 12 minutah se je Boston prebudil. Tekmo so kelti zaključili z delnim rezultatom 20:5, zadnjo četrtino so dobili celo s 40:16 in poskrbeli, da so v Kaliforniji “ukradli” prednost domačega igrišča.

Obe ekipi sta izvrstno metali za tri točke. Golden state je zadel 19 trojk, Boston kar 21 iz 41 poizkusov. Prvi zvezdnik ekipe Jayson Tatum sicer ni imel svojega večera, kar se strelskega izkupička tiče. Končal je pri le 12 točkah ob metu 3/17, zato pa je razigraval soigralce s 13 asistencami. Prvi strelec ekipe je bil veteran Al Horford s 26 točkami, Jaylen Brown jih je dodal 24. Pri domačih je bil najbolj učinkovit Steph Curry s 34 točkami, Andrew Wiggins jih je dosegel 20.

“Tem fantom dajte priznanje,” je goste pohvalil trener Golden Stata Steve Kerr. “V četrti četrtini so zadeli prav vse velike mete. Boston je pravkar odigral sijajno četrtino. Prišli so in si prislužili zmago.”

Za trenutno zasedbo Bostona na čelu s Tatumom in Brownom je bil to debi v finalu lige NBA. Golden State ima na drugi strani veliko več izkušenj. Steph Curry, Klay Thompson in Draymond Green so že v svojem šestem velikem finalu. Ob tem so trikrat postali tudi prvaki lige.

Serija ostaja v San Franciscu, druga tekma bo v noči na ponedeljek.