Brunson junak Kratkohlačnikov, Edwards Volkov

Košarka 19. Jan 20247:18 0 komentarjev

Jalen Brunson je v severnoameriški košarkarski ligi NBA na tekmi proti Washington Wizards dosegel 20 od svojih 41 točk v zadnji četrtini in New York Knicks v Madison Square Gardnu popeljal do tesne zmage s 113:109. Zmagala je tudi vodilna ekipa zahoda Minnesota Timberwolves, ki je doma premagala Memphis Grizzlies s 118:103.

Brunson, ki je dan prej ob vrnitvi po dveh tekmah odsotnosti zaradi poškodbe dosegel 30 točk, je tokrat v domači dvorani k zmagi dodal še osem skokov in osem podaj. Julius Randle je prispeval 21 točk za New York, Donte DiVincenzo in OG Anunoby pa jih sta dosegla vsak po 19 in pomagala kratkohlačnikom izničiti tudi kar 17 izgubljenih žog.

V Torontu so gosti iz Chicaga slavili zmago s 116:110, potem ko sta tako Nikola Vučević kot DeMar DeRozan za Bike dosegla vsak po 24 točk. Vučević je dodal 14 skokov in sedem podaj, Coby White pa je k zmagi v gosteh prispeval 23 točk. Scottie Barnes je bil prvi strelec Toronta z 31 točkami.

“Vedeli smo, da so ekipa, ki se nikoli ne preda, da z njimi ne bo lepe tekme,” je dejal Vučević: “Igrajo zelo fizično in tudi v obrambi si pomagajo na veliko različnih načinov. Zato smo vedeli, da moramo vztrajati pri svoji igri. In fantje so na koncu pokazali odlično igro, gre za izvrsten timski trud.”

Razigrani Edwards po odmoru nerešljiva uganka

V Minneapolisu so Volkovi precej zlahka opravili z grizliji, ki so jih povsem zdesetkale poškodbe. Anthony Edwards je 26 od svojih skupno 28 točk dosegel v drugem polčasu, Rudy Gobert pa je k zmagi prispeval 17 točk, deset skokov in šest podaj. Pri gostih, ki so na deveti tekmi začeli še z osmo kombinacijo začetne postave, je 36 točk zbral Jaren Jackson ml., Luke Kennard jih je tokrat dodal 18.

Zmagala je tudi Oklahoma. Druga najboljša ekipa zahodne konference je na gostovanju pri Utah Jazz slavila s 134:129 in prekinila zmagoviti niz Jazzerjev, ki je trajal šest tekem. Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 31 točk, Jalen Williams pa je 11 od svojih skupno 27 točk dosegel v zadnji četrtini.

V Sacramentu pa so domači Kralji s 121:126 klonili proti Indiana Pacers, katerih prvi strelec je bil Bennedict Mathurin s 25 točkami. Obe ekipi sta na sedmih mestih v svojem delu lige.