Čančar z Denverjem do zmage v zadnji sekundi

Košarka 9. Dec 20227:06 0 komentarjev

Denver je ponoči v ligi NBA gostoval v Portlandu. V napeti četrti četrtini in končnici so bili na koncu veliko bolj zadovoljni Vlatko Čančar in soigralci. Jamal Murray je namreč manj kot sekundo pred koncem zadel trojko za 15. zmago v sezoni.

Portland je imel dobršen del tekmo pod nadzorom. Povedel je tudi za 11 točk, s takšno prednostjo je vstopil v zadnjo četrtino. Ta pa je bila zares izjemna. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, nobeni pa se ni uspelo odlepiti.

Izjemen je bil na eni strani Damian Lillard, ki je dosegel 40 točk, na drugi strani pa Nikola Jokić s 33 točkami, 9 asistencami in 10 skoki ter Jamal Murray z 21 točkami. Prav slednji je bil na koncu mož odločitve. Zadel je trojko za vodstvo, na uri pa je preostalo le devet desetink sekunde. Portlandu je na drugi strani za lepše izpeljano akcijo zmanjkalo časa in veselili so se gostje.

Pri Denverju je Vlatko Čančar na parketu prebil dobrih 6 minut. V strelsko statistiko se ni vpisal, pobral pa je 1 skok in dodal 2 asistenci. Denver zgolj za zmago zaostaja za New Orleansom, ki je vodilna ekipa zahoda.

Ponoči sta bili na sporedu še dve tekmi. San Antonio je s 118:109 ugnal Houston, Miami pa je bil s 115:110 boljši od Los Angeles Clippersov.

Luko Dončića težka preizkušnja čaka danes ponoči. V Dallas prihaja Milwaukee.