Chicago do velikega preobrata, Oklahoma presenetila Pelikane

Košarka 13. Apr 20237:29 0 komentarjev

Košarkarji Oklahome in Chicaga so podaljšali upanje na končnico. V dodatnih kvalifikacijah so bili prvi boljši od New Orleansa, drugi od Toronta.

Chicago je danes zmogel neverjeten preobrat. V tretji četrtini je Toronto vodil že za 19 točk, na koncu pa se je veselil Chicago, ki ga je do zmage popeljal Zach LaVine. Ta je kar 30 od svojih skupno 39 točk dosegel v drugem polčasu.

“Njegova predstava je bila enostavno neverjetna. Dajal nam je upanje in vrnil nam je življenje,” je po tekmi dejal trener Chicaga Billy Donovan. DeMar DeRozan je za zmagovalce dosegel 23 točk, Nikola Vučević pa 14 točk in 13 skokov. Pri Torontu je bil z 32 točkami najboljši Pascal Siakam.

Chicago se bo za osmo mesto na vzhodu pomeril z Miamijem, ki je v boju za sedmo pozicijo v končnici izgubil proti Atlanti. Zmagovalec bo v prvem krogu izzval najboljšo ekipo rednega dela lige NBA Milwaukee Gorana Dragića.

Na zahodu se bosta za zadnjo vstopnico v play offu in dvoboj z Denver Nuggets in Vlatkom Čančarjem pomerila Oklahoma City Thunder in Minnesota Timberwolves. Oklahoma je namreč ponoči ugnala New Orleans Pelicans s 123:118.

Ključna je bila tretja četrtina, ko so gostje iz Oklahome obrnili dogajanje na parketu in si priigrali prednost, Shai Gilgeous-Alexander pa je v tem delu dosegel 17 od svojih skupaj 32 točk. Josh Giddey je k zmagi dodal 31 točk in 10 skokov, Luguentz Dort pa 27. Pri New Orleansu je bil najboljši Brandon Ingram s 30 točkami.