Cleveland po preobratu dobil sedmo tekmo

Košarka 5. Maj 202422:48 0 komentarjev
Cleveland Cavaliers

Košarkarji Cleveland Cavaliers so na sedmi tekmi prvega kroga končnice severnoameriške lige NBA doma premagali Orlando Magic s 106:94 in se s 4:3 v zmagah prebili v naslednji krog v vzhodni konferenci. Njihovi naslednji tekmeci bodo Boston Celtics.

Orlando je v prvem polčasu vodil že za 18 točk, v tretji četrtini pa so domači zaostanek izničili in sami prešli v vodstvo za osem točk, te prednosti pa niso več izpustili iz rok, največja je znašala 14 točk.

Pri Clevelandu je ob metu 11-27 največ točk dosegel Donovan Mitchell, in sicer 39, svoj delež je z 11 točkami in 16 skoki prispeval tudi center Evan Mobley, ki je podelil še pet blokad.

Pri Orlandu je 38 točk dosegel Paolo Banchero, a tudi on s skromnim metom 10-28. Temu je dodal še 16 skokov. V ekipi s Floride sta le še Wendell Carter ml. in Jalen Suggs dosegla dvomestno število točk (13 oziroma 10), povsem pa je zatajil Franz Wagner, ki je ob metu iz igre 1-15 vpisal le šest točk.

V vzhodni konferenci se bodo v polfinalu merili še Indiana Pacers in New York Knicks, polfinalna para zahodne konference pa sestavljajo Minnesota Timberwolves in Denver Nuggets, prva vodi z 1:0 v zmagah, ter Oklahoma City Thunder in Dallas Mavericks z Luko Dončićem.

Slednji, ki so v prvem krogu s 4:2 izločili Los Angeles Clippers, bodo prvo tekmo v gosteh igrali v noči na sredo ob 3.30 po slovenskem času.