Dallas po novem porazu v izgubljenem položaju (VIDEO)

Košarka 27. Mar 20236:25 > 6:42 1 komentar
Luka Dončić

Košarkarji Dallasa v razmaku dveh dni še drugič zapored izgubili s Charlotte Hornets. Telički so na tekmi, ki bi jo morali v boju za končnico nujno dobiti, klonili s 104:110. Pomagalo ni niti 40 točk Luke Dončića.

Dallas je v polni postavi, po bolezni se je vrnil tudi Tim Hardaway, gostovanje pri sršenih katastrofalno odprl. Luka Dončić je zgrešil vseh šest metov iz igre, prednost domačih košarkarjev pa je naraščala. Vodili so celo s 30:12, na prvi odmor pa so odšli s prednostjo 14 točk (30:16).

Tudi na začetku druge četrtine ni kazalo dobro, kaj dobro zelo slabo. Charlotte pobegnil že z 48:29, k sreči pa se je v nadaljevanju prebudil Dončić, ki je v drugih 12 minutah igre dosegel kar štiri trojke in ob polčasu ohranil upanje Dallasa, ki je nujno potreboval zmago v boju za uvrstitev v končnico lige NBA.

Statistika Luke Dončića:

Po 1. četrtini:
5 točk (met iz igre: 0/6, za tri: 0/3), prosti meti: 5/6, 6 skokov, 2 asistenci

Po 2. četrtini:
21 točk (met iz igre: 6/13, za tri: 4/7), prosti meti: 5/6, 8 skokov, 3 asistence

Po 3. četrtini:

Po 4. četrtini:
40 točk (met iz igre: 12/29, za tri: 7/16), prosti meti: 9/10, 12 skokov, 8 asistenc

Najlepše Dončićeve akcije na nedeljski tekmi proti Charlottu:

Charlotte je ob polčasu vodil za sedem točk, Dallas pa te prednost kljub dobri trojki v tretji četrtini prednosti ni zmanjšal. Sršeni so pred sklepnim delom vodili za devet, kar je pomenilo zelo težko delo za Dončića in druščino.

V zadnji četrtini pri Dallasu ni bilo videti slabo. Dončić je s trojko poskrbel za prvo vodstvo z 92:90. Žal mu je hitro vrnil odlični Gordon Hayward s šestimi zaporednimi točkami. Maxi Kleber in Kyrie Irving sta s trojkama Dallas spet vrnil v vodstvo z 98:97, nato pa je šlo le še navzodol. Dončić je s trojko v sami končnici znižal zaostanek na 101:104, ko pa je zgrešil z metom izza črte prvi zaostanku 104:108, je Dallas obupal in podpisal četrto zaporedno kapitulacijo v nizu.

Zabijanje Dennisa Smitha je dokončno zbilo moralo teličkov:

Ne samo končnica, tudi uvrstitev v play-in se zdi za Teličke misija nemogoče. Pred njimi so še štiri zaporedna gostovanja. Začelo se bo pri Indiani, sledijo pa še tekme pri Philadephii, Miamiju in Atlanti.