Če bi bilo sezone konec danes, bi Dallas ostal brez končnice

Košarka 26. Mar 20237:26 0 komentarjev

Za nami je še en večer lige NBA, ki ni narisal nasmehov na obraze slovenskih ljubiteljev košarke. V derbiju vodilnih ekip zahoda in vzhoda sta se srečali zasedbi Denver Nuggets in Milwaukee Bucks, kar je na papirju pomenilo neposredni dvoboj Vlatka Čančarja in Gorana Dragića. A slovenska reprezentanta sta imela na dolgo pričakovanem spektaklu vlogo statistov. Za nameček so Dallas Mavericks padli na 11. mesto zahoda, ki po koncu rednega dela pomeni tudi konec sezone za Luko Dončića in soigralce.

Teksašanom ni šla na roko visoka zmaga New Orleans Pelicans, ki so na gostovanju zlahka zlomili odpor Los Angeles Clippers (131:110). Brandon Ingram in Trey Murphy sta za zmago pelikanov dosegla vsak po 32 točk. Je pa po drugi strani Dallasu bolj ustrezala zmaga Sacramento Kings, ki so v domači dvorani ugnali Utah Jazz (121:113) in tako poskrbeli, da Luka Dončić in soigralci niso nazadovali celo na 12. mesto zahodne konference.

Na njenem vrhu so košarkarji Denver Nuggets, ki so v spektaklu večera 129:106 ugnali Milwaukee Bucks. Znova je blestel glavni kandidat za naziv MVP rednega dela sezone Nikola Jokić, ki je 31 točkam dodal še 6 asistenc in 11 skokov. Nekaj več kot tri minute je na parketu v dresu zlatih zrn preživel Slovenec Vlatko Čančar, ki je v tem obdobju v statistiko vpisal en skok. Gorana Dragića zaradi poškodbe kolena še vedno ni v kadru Milwaukeeja.

Danes ob 19:00 po slovenskem času bo znova na delu Luka Dončić. Ljubljančan, ki je včeraj priznal, da ga tarejo zasebne težave, zaradi katerih se ne more povsem osredotočiti na košarko, bo z Dallasom še drugič zapored igral s Charlotte Hornets, tokrat na gostovanju. Ena izmed najslabših ekip lige je v noči iz petka na soboto šokirala Teksašane (117:109), še enega poraza pa si v boju za končnico varovanci Jasona Kidda enostavno ne smejo privoščiti.

Rezultati:

Denver Nuggets – Milwaukee Bucks 129:106
Vlatko Čančar (Denver) je v nekaj več kot treh minutah v statistiko vpisal en skok, Goran Dragić (Milwakuee) ni igral.

Miami Heat – Brooklyn Nets 100:129
Phoenix Suns – Philadelphia 76ers 125:105
Sacramento Kings – Utah Jazz 121:113
Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 110:131