Dallas dokazal, da gre tudi brez Dončića

Košarka 22. Dec 20216:42 1 komentar
Dallas se je Minnesoti maščeval za poraz iz začetka tedna. Foto: Jerome Miron - USA TODAY Sports via Guliver

Košarkarji Dallasa so se v noči na sredo na domačem parketu maščevali Minnesoti za poraz v začetku tedna. Odločilno vlogo za moštvo iz Teksasa je ob odsotnosti Luke Dončića in Kristapsa Porzignisa odigral Jalen Brunson, Dallas je zmagal s 114:102.

Že petič zapored je slovenski čudežni deček Luka Dončić manjkal na tekmi Dallasa. A da so bile težave Jasona Kidda še večje, sta tokrat manjkala še Kristaps Porzingis in Tim Hardaway Jr. Daleč največja odgovornost je tako na drugi zaporedni tekmi proti Minnesoti padla na Jalena Brunsona. Ta se je izkazal z 28 točkami in 6 asistencami, Dallas pa se je ob koncu veselil zmage s 114:102.

Teksačani so v tretji četrtini povedli že za 17 točk, a se gostje iz Minneapolisa niso dali ter se v zadnjem delu vrnili v povsem izenačen dvoboj. A po zadnjem vodstvu gostov na tekmi je Dallasu uspel niz 20:7, v katerem je Finney-Smith zadel dve trojki, dokončno zmago pa je s štirimi zmagami potrdil Brunson.

Modri so na 30. tekmi sezone prišli še do 15. zmage, tako da imajo zdaj znova polovičen izkupiček. Z njim so trenutno na sedmem mestu zahodne konference. Naslednja tekma jih čaka v noči na petek, ko bodo doma gostili aktualne prvake lige Milwaukee Bucks.

Čez lužo je bil to sicer večer domačinov, saj so na petih odigranih tekmah kar na štirih slavili domači. Poleg Dallasa je to uspelo še Miamiju, New Yorku in New Orleansu. Za edino gostujočo zmago so poskrbeli košarkarji Phoenixa. Sonca so z dominantnim drugim polčasom (dobila so ga s 54:38) odpihnila Los Angeles Lakers in si prislužila četrto zaporedno zmago. Znova je blestel Devin Booker (24 točk, 9 skokov, 7 asistenc), Jezernikom ni pomagalo niti 34 točk LeBrona Jamesa. Phoenix ostaja vodilna ekipa Zahoda, medtem ko so košarkarji iz mesta angelov na osmem mestu tik za Dallasom.