Izjemna tekma in čudežna vrnitev Dallasa

Košarka 7. Apr 202420:52 > 22:52 0 komentarjev
Luka Dončić

Kakšna drama v Dallasu! Luka Dončić in soigralci so v zadnji sekundi rednega dela na tekmi proti Houstonu izsilili podaljšek, po dodatnih petih minutah pa slavili s 147:136.

Houston je vodil praktično celotno tekmo, Dallas je prvič v vodstvo prišel šele tri minute pred koncem rednega dela. Sledilo je nekaj izmenjevanj vodstva, ob koncu pa se je gostom zatresla roka. Dallas je to izkoristil, Dante Exum je po podaji Luke Dončića v zadnji sekundi rednega dela zadel trojko za podaljšek.

V njem so bili domačini veliko boljši (18:7), zablestel je PJ Washington z dvema zadetima trojkama, svoje pa je dodal tudi Luka Dončić, ki je tekmo končal s 37 točkami, 12 asistencami in 9 skoki. Ob tem je prispeval pomembni  asistenci ob koncu rednega dela in v podaljšku, prav tako pa tudi ključno blokado ob metu za tri Jabarija Smitha Jr.

Strelsko še bolj razpoložen je bil Kyrie Irving, ki se je ustavil pri 48 točkah.

Dallas do konca rednega dela sezone čakajo še štiri tekme.

Dallas Mavericks – Houston Rockets 147:136 (27:42, 39:29, 32:35, 31:23,18:7)

Podaljšek:

Prvi točki v podaljšku so dosegli gostje iz Houstona, VanVleet je Rakete popeljal do prednosti dveh točk. A Dallas je nato prestavil v višjo prestavo, predvsem PJ Washington z dvema trojkama je bil ključen mož podaljška. Dallas je na koncu slavil s 147:136.

Četrta četrtina:

Šov Kyrija Irvinga v četrti četrtini! Dončić zadnje četrtine ni začel, že po dveh minutah, ko je prednost Houstona narasla na 10 točk, pa ga je Jason Kidd poslal nazaj na parket.

Takoj potem je sledil niz Dallasa, ki je na krilih Kyrija Irvinga znova prišel čisto zraven Houstona. Tri minute pred koncem je s svojo 40 točko Dallas sploh prvič popeljal v vodstvo. Sledilo je nekaj minut izmenjevanja prednosti.

25 sekund pred koncem je imel Fred VanVleet dva prosta meta, ki bi prednost lahko povišala na +4, a pri drugem se mu je zatresla roka in Dallas je dobil priložnost za izenačenje, a Irving je met za tri zgrešil.

Po dveh zgrešenih prostih metih Jabarija Smitha pa se je Dallasu ponudila še ena. Tokrat je niso zapravili. Luka Dončić je lepo našel Danteja Exuma, ta pa je ob zvoku sirene zadel za podaljšek!

Tretja četrtina:

Dallas je sredi tretje četrtine celo izenačil tekmo proti Houstonu, ki pa je nato znova pobegnil. Pred začetkom zadnje četrtine je imel 8 točk prednosti. V tretjem delu tekme je Luka Dončić presegel 30 točk, veselil je predvsem nezgrešljiv met s črte prostih metov. Ob tem je imel na svojem računu tudi 8 asistenc in 6 skokov.

Druga četrtina:

V drugi četrtini je Houston nadaljeval z izjemno napadalno predstavo, Dallas pa je bil v obrambi povsem nebogljen. Sedem minut pred koncem polčasa so imeli gostje na svojem računu že 58 točk, kar je Kidda prisililo v nov time out.

Po odmoru je Dallas prestavil v prestavo višje. Igra v napadu je stekla, tudi obrambno pa so bili Luka Dončić in soigralci bolj zbrani. Z izjemno trojko Kyrija Irvinga 20 sekund pred koncem polčasa so se približali na pet točk zaostanka. Dončić je imal ob polčasu na svojem računu 18 točk, 4 skoke in 4 asistence.

Prva četrtina:

Houston je tekmo začel izjemno. Pri rezultatu 14:5 je bil Jason Kidd prisiljen v minuto odmora. Tudi po premoru se je nadaljeval dober niz Raket, ki so povedle že s 24:5.

Pri rezultatu 28:9 pa je prišlo do izključitve. Amen Thompson se je lotil Maxija Klebra in moral predčasno v slačilnico. Dallas je takoj znižal zaostanek na 15 točk.

A do konca četrtine domačini niso uspeli ujeti pravega ritma, gostje so po prvih 12 minutah vodili z 42:27. Luka Dončić je prvi del igre končal pri 9 točkah, 3 skokih in asistenci.

Pred tekmo spet ni šlo brez Dončićevih vragolij.