Neverjetni Dončić dosegel rekord: dal je kar 73 točk

Košarka 27. Jan 20246:45 1 komentar
Luka Dončić

Luka Dončič je na tekmi proti Atlanti, ki ga je leta 2018 izbrala kot tretjega, nato pa ga v menjavi poslala v Dallas, zablestel v vsem svojem sijaju. Dosegel je namreč kar 73 točk in ekipi pomagal do pomembne zmage.

Dallas je v Atlanti slavil s 148:143, Luka Dončić pa je dosegel kar 48 odstotkov točk svoje ekipe. Ustavil se je pri neverjetnih 73 točkah. Več sta jih na eni tekmi v zgodovini lige NBA dosegla le dva: Wilt Chamberlain (100) in Kobe Bryant (81).

Dončić, ki je z 41 točkami v prvem polčasu dosegel tudi rekord Dallasa po številu točk v enem polčasu, je igral skoraj 45 minut. Zadel je kar 25 od 33 metov iz igre, ob tem dosegel tudi osem trojk. Da je bila predstava še bolj neverjetna, je dodal še deset skokov in sedem asistenc.

Dallas je igral brez drugega zvezdnika Kyrija Irvinga, zato je Dončić stvari vzel v svoje roke. Od soigralcev je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Josh Green, 13 jih je dodal Tim Hardaway Jr. Pri Atlanti se je pri 30 točkah ustavil Trae Young.

Spomnimo, prav Atlanta je leta 2018 na naboru kot tretjega izbrala Luko Dončića in ga nato v menjavi za peti izbor, ki jim je prinesel prav Traeja Younga, poslala v Dallas.