Dallas prekinil vroč niz Brooklyna

Liga NBA 28. Feb 20217:31 > 14:29 0 komentarjev
Katharine Lotze/Getty Images

V ligi NBA je ponoči nastopil tudi prvi slovenski zvezdnik Luka Dončić in Dallasu pomagal do zmage nad favoriziranim Brooklynom.

Tudi po zaslugi 27 točk slovenskega zvezdnika je Dallas v gosteh slavil s 115:98 in po dolgem času prišel do polovičnega izkupička v najmočnejši košarkarski ligi. S tem so “telički” prekinili serijo osmih zaporednih zmag “mrežic”.

Dallas po 32 odigranih tekmah zaseda deveto mesto v ligi s 16 zmagami in prav toliko porazi. Na zadnjih devetih tekmah so slavili sedemkrat.

Dončić, ki bo danes praznoval svoj 22. rojstni dan, je že v prvem polčasu dosegel 19 točk, v drugem pa se je ustavil pri 27 in dodal še 6 skokov ter 7 podaj. Iz igre je zadel 11 od 21 metov (3 od 10 za tri), na igrišču pa prebil slabih 34 minut. Ob vrnitvi na parket je Latvijec Kristaps Porzingis prispeval 18 točk, pri domačih pa je 29 točk dosegel James Harden.

Velja poudariti, da so Nets srečanje odigrali brez dveh glavnih zvezdnikov, Kyrieja Irvinga in Kevina Duranta. Naslednjo tekmo bo Dallas odigral v noči na torek in sicer proti Orlandu.