Dallas se je zahvalil Washingtonu in zmagal petič zapored

Košarka 13. Feb 20246:40 > 7:17 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas je ponoči vknjižil peto zaporedno zmago. Ob novem trojnem dvojčku Luke Dončića so bili Telički s 112:104 boljši od Washingtona.

Luka Dončić je ob zmagi svoje ekipe prispeval 26 točk, 15 asistenc in 11 skokov. Zadel je 8 od 16 metov iz igre, ob tem tudi dva meta za tri točke. Dončić je ob koncu tretje četrtine prejel udarec v brado ter nato posledično nekaj šivov. Vrnil se je osem minut pred koncem in kolegom pomagal nadoknaditi zaostanek ter obrniti potek srečanja.

Prav tako s 26 točkami mu je na pomoč priskočil Kyrie Irving,

Proti svoji bivši ekipi pa je zablestel Daniel Gafford. Center je na svoji drugi tekmi za Dallas (na zadnji dan prestopnega roka je prišel prav iz Washingtona) dosegel 16 točk in dodal kar 17 skokov, ob tem je zabeležil še dve asistenci, dve ukradeni žogi in pet blokad. Druga okrepitev ekipe, PJ Washington, je tokrat dosegel 9 točk in dodal 5 skokov ter tri asistence. Zgrešil je vseh pet metov za tri točke.

Nad novincema je navdušen tudi Dončić: “Je le njuna druga tekma v Dallasu. Še vedno se učita napadalnih shem. Vsako tekmo bomo boljši.”

Dallas se je moral za zmago sicer precej potruditi. Še v zadnji četrtini so namreč Čarodeji vodili z dvomestno prednostjo, sledil pa je preobrat in slavje domačinov, za katere je to peto zaporedna zmaga v letošnji sezoni. Dallas se nahaja na osmem mestu lestvice zahodne konference.