Dončić blestel ob vrnitvi in popeljal Dallas do zmage

Košarka 13. Dec 20224:44 > 4:58

Košarkarji Dallasa so se po dveh porazih z zmago nad Oklahomo (121:114) vrnili na zmagovita pota. Luka Dončić je po tekmi odsotnosti tokrat znova igral, ob zmagi Mavericksov je prispeval 38 točk, 11 skokov in 8 asistenc.

Košarkarji Dallasa so s pomembno zmago nad Oklahomo prekinili niz dveh porazov. Po tekmi odsotnosti je Luka Dončić prikazal novo izjemno predstavo, tokrat pa je imel precej pomoči s strani soigralcev.

Ko sta se ekipi nazadnje srečali, je Oklahomi uspel zgodovinski preobrat, potem ko je manj kot štiri minute pred koncem rednega dela zaostajala za 16 točk. Kljub še enemu poskusu vrnitve v zadnjih minutah tokratne tekme je Dallas na koncu zmagal s 121:114. Mavericksi imajo trenutno 14 zmag in 13 porazov, Thunder pa 11 zmag in 16 porazov.

Dončić je tokrat znova zaigral, potem ko je izpustil tekmo v Chicagu, in nadaljeval tako, kot to počne že praktično celotno sezono. Za Dallas je dosegel 38 točk, 11 skokov in 8 asistenc, pri čemer je iz igre zadel 13/27 metov, od tega 3/10 za tri točke. Branilec Oklahome Lu Dort tokrat glavnega kandidata za naziv MVP ni mogel upočasniti … vsaj ne dovolj, da bi njegovi ekipi prinesel zmago.

“Za naslednjo tekmo potrebujem ščitnike,” je dejal Dončić po tem, ko ga je na tekmi spet kril Lu Dort:

Strelski obračun na divjem zahodu

Shai Gilgeous-Alexander, ki je v zadnjem obračunu proti Dallasu dosegel 38 točk, se je vnovič izkazal z 42 točkami. Glede na njegove predstave v letošnji sezoni, bo po vsej verjetnosti zaigral na tekmi All-Star.

Dončić je tokrat pri zmagi dobil nekaj pomoči, saj sta Spencer Dinwiddie in Tim Hardaway Jr. oba dosegla po 20 točk.

Košarkarji Dallasa bodo imeli sedaj dan počitka, nato pa sledi obračun Donovanu Mitchellu in Clevelandu. To bo prvo srečanje Mavericksov s Cavaliersi v tej sezoni.