Dončić in Wood nerešljivi uganki za Portland

Košarka 17. Dec 20226:34 0 komentarjev
Luka Dončić in Christian Wood sta skupaj dosegla kar 65 točk. Foto: guliverimage

Košarkarji Dallasa so proti Porlandu po nekaj slabših predstavah zabeležili novo zmago. Slavili so s 130:110, Luka Dončić pa je znova blestel.

23-letni slovenski reprezentant je dosegel 33 točk, dodal 9 asistenc in 6 skokov. Zadel je 11 od 18 metov iz igre ter kar pet metov za tri točke. Izdatno pomoč je dobil s strani Christiana Wooda, ki se je ustavil pri 32 točkah in 12 skokih.

Dvomestna sta pri Dallasu bila še Tim Hardaway Jr. s 17 in Spencer Dinwiddie s 13 točkami. Damian Lillard je bil prvi strelec Portlanda, dosegel je 24 točk.

Prva četrtina je v celoti pripadla gostom, ki so vodili od prve minute pa do začetka druge četrtine, največ za osem točk. Nato pa se je odprlo Dallasu. V drugi četrtini so prevzeli vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustili. Največjo razliko so napravili sredi tretje četrtine, ko je prednost poskočila na 27 točk. Vodstvo so brez težav zadržali tudi v zadnjih 12 minutah

Dallas je odlično metal iz igre (skoraj 56-odstotno). Zadeli so tudi 18 metov za tri točke, natančni pa so bili predvsem pri prostih metih, ki so bili v zadnjem obdobju slabša točka ekipe (zadeli so jih 22 od 26).

Za akcijo tekme je znova poskrbel Luka Dončić. V tretji četrtini je z izjemnim zabijanjem na noge dvignil celotno dvorano v Dallasu.

Z zmago številka 15 so se Portlandu na lestvici zahodne konference približali na zmago zaostanka. Dallas tudi za vodilnim Memphisom ne zaostaja veliko: za štiri zmage, pa čeprav zaseda šele 9. mesto na zahodu, ki je izjemno napet.

Na delu sta bila tudi ostala dva Slovenca v ligi NBA, ki pa sta bila slabše volje od svojega rojaka. Denver je namreč izgubil v Los Angelesu, Chicago pa doma proti New Yorku. Vlatko Čančar je dobil zgolj dobri dve minuti priložnosti za dokazovanje, pri čemer je končal pri treh točkah (zadel je svoj edini met za tri). Goran Dragić je prispeval 9 točk, 2 skoka in 2 asistenci.