Dončić proti Antetokounmpu: Prvi letošnji duel pripadel Grku

Košarka 28. Nov 20224:57 0 komentarjev

Prvi letošnji dvoboj dveh superzvezdnikov in dveh glavnih kandidatov za MVP-ja lige je pripadel Giannisu Antetokounmpu. Košarkarji Dallasa pa so izgubili še četrtič zapored, tokrat je bil boljši Milwaukee s 124:115. Luka Dončić je vpisal dvojni dvojček (27 točk, 5 skokov, 12 asistenc), toda Dallas v zadnjem obdobju ne najde poti do zmage.

Košarkarji Dallasa so v noči na ponedeljek izgubili še četrto tekmo zapored. Tokrat so izgubili na gostovanju pri Milwaukeeju. Za Maverickse je bilo to še drugo zaporedno gostovanje v dveh dneh, nov poraz pa pomeni, da imajo košarkarji iz Teksasa sedaj več porazov kot zmag v letošnji sezoni.

Napad tokrat funkcioniral, obramba ne

V prvi četrtini so Mavericksi še enkrat počasi začeli, saj so Bucksi hitro prišli do dvomestne prednosti. Grayson Allen je v prvih 12 minutah zadel pet metov za tri točke in Milwaukee je ob koncu prve četrtine vodil z 41:33. Luka Dončić se je boril za ohranitev Dallasa v igri in dosegel 13 točk. Dončić je tekmo končal s 27 točkami, petimi skoki in 12 asistencami, pri čemer je zadel 10 od 20 metov iz igre.

Na začetku druge četrtine je Mavericksom strelsko pomagala njihova klop, saj sta Maxi Kleber in Davis Bertans zadela mete za tri točke. Vendar to ni bilo dovolj, da bi upočasnili Buckse, ki so ob polčasu vodili s 73:62. Allen je v prvem polčasu dosegel 22 točk, pri čemer je zadel vseh sedem metov za tri točke

Jason Kidd je na začetku drugega polčasa naredil spremembo in v začetno peterko uvrstil Christiana Wooda, kar je Mavericksom dalo nekaj prepotrebne energije, saj je Dallas znižal prednost Milwaukeeja na vsega eno točko.

Toda upanje na preobrat ni trajalo dolgo. V četrti četrtini so Bucksi bleseteli in povsem pobegnili Dallasu. Giannis Antetokounmpo je bil prvi strelec obračuna, za Milwaukee je dosegel 30 točk in 11 skokov.

Spencer Dinwiddie je dosegel 22 točk, Christian Wood je v 32 minutah dodal 21 točk in sedem skokov.

Ob odsotnosti Reggieja Bullocka, ki je obsedel zaradi počitka, je Kidd v začetno peterko uvrstil Tima Hardawaya Jr. V 21 minutah je dosegel le 6 točk.

S porazom je Dallas padel na 11. mesto zahodne konference. Nova tekma pa jih čaka v noči na sredo, ko bodo v domači dvorani pričakali ekipo Golden State Warriorsov.