Po novi ničli brez panike pri Dallasu, Dončić razočaran

Košarka 27. Nov 20228:06 0 komentarjev
Luka Dončić mvp
Luka Dončić; foto: Profimedia

Dallas Mavericks je v ligi NBA doživel še tretji zaporedni poraz. Pri Torontu, ki no mogel računati na štiri nosilce, je so klonili s 100:105. Pri raptorjih je blestel O.G. Anunoby, ki je 12 od svojih skupno 26 točk dosegel v zadnji četrtini. Luko Dončića so Kanadčani zaustavili pri zanj skromnih 24 točkah.

Vodilni strelec lige NBA Dončić je iz igre zadel osem metov iz 15 poskusov, skupno 24 točkam pa je dodal sedem skokov, devet podaj in dve ukradeni žogi. “Pri nas ni panike,” je dejal trener Dallasa Jason Kidd: “Moramo biti le bolj dosledni na obeh straneh igrišča.”

Kot je še dodal Kidd, je Dončić tudi tokrat naredil, kar je lahko, kar so od njega pričakovali. “Naredil je, kar je moral,” je dejal Kidd: “Ne pozabite, na sebi je imel ves čas dva igralca. To samo kaže na njegovo zrelost. Ničesar ni skušal narediti na silo, sprejel je položaj in se dobro znašel.”

Statistika Luke Dončića: 24 točk (met iz igre: 8/15, za tri: 2/4); 7 skokov, 9 asistenc, 2 ukradeni žogi, 1 blokada, 4 izgubljene žoge; index +/-: 2

Najlepše akcije Dončića proti Torontu:

Dončić išče večjo agresivnost

Vidno razočarani Dončić pa je po tekmi dejal, da morajo biti kot ekipa bolj agresivni, kadar soigralci vidijo, da sta na njem po dva košarkarja. “Če nameravajo dati po dva ali tri igralce na žogo, moramo biti samo agresivni,” je dejal slovenski zvezdnik: “Priti moramo do obroča, zabiti, podati ven in enostavno bolj zaupati metom.”

Dorian Finney-Smith je za Dallas, ki je po uvodni četrtini vodil za 15 točk, nato pa so domači zrežirali preobrat in že ob polčasu povedli za dve, zbral 16 točk, Spencer Dinwiddie 15, Maxi Kleber 11, Christian Wood pa deset.

Sledi obračun z grškim zvezdnikom

Naslednja tekma Dallas čaka že v nedeljo, ko bo gostoval pri Milwaukee Bucks z zvezdnikom Giannisom Antetokounmpom. Teksašani imajo na gostovanjih skromen izkupiček 1-6, trener Dallasa Jason Kidd pa miri ekipo, da zdaj ni čas za paniko.