Dončić s trojnim dvojčkom Dallas vrnil na zmagovita pota

Košarka 8. Jan 20235:06 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so po slabi predstavi na prejšnji tekmi tokrat prikazali povsem drugačen obraz in ugnali oslabljene New Orleans Pelicans s 127:117. Prvo ime srečanja je bil Luka Dončić, ki je ob zmagi Mavericksov vpisal nov trojni dvojček (34 točk, 10 skokov, 10 asistenc).

Dallas Mavericks (23-17) so na prvi od dveh zaporednih tekem gostili New Orleans Pelicans (24-16). Luka Dončić in Mavsi so se z zmago s 127:117 pokazali veliko boljšo predstavo kot proti Bostonu.

Z razliko 19 točk v prvi četrtini so Mavericksi že na začetku tekme nadzorovali potek tekme. Pelikani so drugo četrtino dobili s prednostjo dveh točk, zaradi česar so Teksašani ob polčasu vodili s 63:46.

Sredi tretje četrtine se je New Orleansu uspelo približati na 11 točk, vendar so se košarkarji Dallasa zbrali in preprečili resen povratek.

Pri Pelikanih je bilo očitno pomanjkanje razpoložljivih napadalnih talentov, saj Zion Williamson, C.J. McCollum in Brandon Ingram niso zaigrali.

Luka Dončić in Christian Wood sta bila za Pelikane prevelik zalogaj. Dončić je dosegel 34 točk, 10 skokov in 10 asistenc ter osmič v sezoni vpisal trojni dvojček s 30 točkami. Wood je kljub težavam s prekrški v 24 minutah dosegel 28 točk, šest skokov in dve blokadi.

Jaden Hardy je izkoristil svojo minutažo, saj je na zaporednih tekmah dosegel mejo 15 točk. Tim Hardaway Jr. in Spencer Dinwiddie sta še bila med igralci Dallasa, ki so dosegli dvomestno število točk. Hardaway je dosegel 18 točk, Dinwiddie pa 12 točk in štiri asistence.

Maverickse že danes čaka gostovanje, ko se bodo v Paycom Centru pomerili z Oklahoma City Thunder.