Dončić (samo) spremljevalec LeBronovega šova

Liga NBA 26. Dec 20208:50 > 8:57 0 komentarjev
Luka Dončić LeBro James
John McCoy/Getty Images

Prva božična tekma se za Luko Dončića ni razšla po načrtih, saj je njegov Dallas na gostovanju pri LA Lakersih izgubil s 138:115. Dončić je bil s 27 točkami tudi tokrat najboljši strelec zasedbe iz Dallasa.

Težko pričakovani obračun med LeBronom Jamesom in Luko Dončićem ni upravičil pričakovanj, saj so aktualni prvaki iz Los Angelesa v vseh košarkarskih prvinah zasenčili igralce Dallasa. Jezerniki so zadeli 19 trojk, imeli so 56 odstotni met iz igre, skok so dobili s 53:27. Dallas je v napadu zbral vsega tri skoke, medtem ko jih je pri Lakersih samo Montrezl Harrell v napadu uspešno pobral pet žog.

Mavericksi so samo v prvi četrtini držali korak s prvaki (33:30), v nadaljevanju pa je vse potekalo po željah domačinov. Lakersi so prvi polčas sklenili s prednostjo 12 točk (69:57), brez večjih težav pa prednosto višjo od 10 točk zadržali tudi po 36 minutah – 99:85. Trener Dallasa Rick Carlisle je v zadnji četrtini s številnimi menjavami poskušal spremeniti potek srečanja, a brez pravega učinka. Lakersi so se razleteli po igrišču in prevladovali tudi v trenutkih, ko je bil James na klopi.

Dončić je bil s 27 točkami, sedemimi podaja in štirimi skoki najboljši strelec Dallasa, Josh Richardson jih je dosegel 17, Diwght Powell pa 11. Pri Lakersih je bil v prazem Staples Centru z 28 točkami najboljši strelec Anthony Davis, James je prispeval 22 točk, 10 podaj in sedem skokov, prav tako 22 točk je dosegel tudi Harrell, ki se je izkazal tudi s sedmimi skoki.

Na prvi tekmi za Božič je Goran Dragić Miami proti New Orleansu popeljal do prve zmage v letošnji sezoni, Miwaukee je bil s kar 138:99 boljši od Golden Stata, visoke zmage se je v Bostonu veselil tudi Brooklyn (95:123), medtem ko je Vlatko Čančar s klopi spremljal poraz njegovega Denverja proti LA Clippersom s 108:121.