Dončić spet do 30 točk, a Dallas poražen tretjič zapored

Košarka 19. Jan 20236:28 0 komentarjev

Luka Dončić se je po tekmi odsotnosti vrnil v ekipo Dallasa, vseeno pa ni uspel preprečiti poraza Dallasa na domačem parketu proti Atlanti. Slednja je slavila s 130:122.

Luka Dončić je ob porazu vseeno prispeval 30 točk, dodal je 8 asistenc in 4 skoke. Zmoti predvsem 7 izgubljenih žog. Pomoč je dobil s strani Christiana Wooda, ki je dosegel 22 točk, Spencerja Dinwiddija z 20 točkami in Reggija Bullocka, ki je končal pri 18.

To vseeno ni bilo dovolj za razpoloženo Atlanto. Gostje so kot ekipa iz igre metali kar 57-odstotno, ob tem pa celo 50-odstotno za tri točke. Od 20 prostih metov so zgrešili le enega: recept za zmago. Najboljši posameznik je bil Dejounte Murray, ki je dosegel 30 točk. Kar osem od devetih košarkarjev, ki je stopilo na parket, pa je končalo pri dvomestnem številu točk.

Po dveh zaporednih porazih v Portlandu je to Dallasov tretji poraz v nizu. Ob 24 zmagah so v letošnji sezoni 22 izgubili, telički tako zasedajo peto mesto na lestvici zahodne konference.

Zmage z Denverjem se je veselil Vlatko Čančar. S 122:118 je padla Minnesota. Čančar je v 16 minutah na parketu prispeval 4 točke, 2 skoka, asistenco in ukradeno žogo. Spet je blestel Nikola Jokić z novim trojnim dvojčkom: 31 točk, 13 asistenc, 11 skokov. Denver še naprej zaseda vrh zahodne konference.