Dončić v zaključku brez pomoči soigralcev, nov poraz Dallasa

Košarka 27. Nov 20222:06 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so izgubili na gostovanju pri Torontu (100:105). Izjemno napeta tekma se je odločala v zadnjih sekundah, Luka Dončić je v 43 minutah dosegel 24 točk, 7 skokov in 9 asistenc za Maverickse, kar pa ni bilo dovolj, da bi preprečil tretji zaporedni poraz svoje ekipe.

Dallas Mavericks do sobotnega dvoboja z močno okrnjenim moštvom Toronto Raptors niso izgubili treh zaporednih tekem v letošnji sezoni. Čeprav so Mavericksi na začetku vodili že za 15 točk, so, kot je to letos že običaj, našli način, da so si otežili življenje in doživeli še en neprijeten poraz, tokrat so izgubili s 105:100. Dallas je sedaj pri devetih zmagah in prav toliko porazih.

Potem ko je trener Jason Kidd v sredo, ko je Dallas izgubil proti ekipi Boston Celtics, namignil na spremembo začetne postave, se je odločil za enako začetno postavo: Luka Dončić, Spencer Dinwiddie, Reggie Bullock, Dorian Finney-Smith in Dwight Powell. Čeprav je ta peterica začela solidno, je bil končni rezultat nekaj, česar smo se v zadnjih devetih tekmah že navadili — poraz. Dallas je izgubil tri tekme zapored in šest od zadnjih devetih.

Čeprav Luka Dončić ni dosegel svojega običajnega povprečja 34 točk na tekmo, je bil vodilni strelec Dallasa, saj ob metu 8/15  iz igre dosegel 24 točk. V 43 minutah igre je vpisal še sedem skokov, devet asistenc in dve ukradeni žogi. Glede na vnovično veliko minutažo, ne bi bilo presenetljivo, če bi na tekmi v noči na ponedeljek proti ekipi Milwaukee Bucks dobil prost dan.

Pri Dallasu so še štirje igralci dosegli dvomestno število točk, to so bili Finney-Smith, Dinwiddie, Maxi Kleber in Christian Wood, ki so dosegli 16, 15, 11 in 10 točk. Reggie Bullock, ki še naprej ostaja v začetni peterki, je v 27 minutah igre dosegel štiri točke ob metu iz igre 0-4.

Zadnja akcija Dallasa na obračunu:

Raptorsi so igrali brez Pascala Siakama, Scottieja Barnesa, Preciousa Achiuwe in Otta Porterja, toda Fred VanVleet, ki je izpustil prvo tekmo sezone proti Dallasu 4. novembra, je bil s 26 točkami in sedmimi podajami prvo ime Toronta. O.G. Anunoby je prav tako dosegel 26 točk in devet skokov.

Časa za spremembe ne bo veliko, saj po novem gostovanju v noči na ponedeljek sledi vrnitev domov, kjer se bodo v noči na sredo pomerili z Golden State Warriors in vročim Stephom Curryjem.

LeBron James blestel ob zmagi Jezernikov

LeBron James je na tekmi proti San Antonio Spurs odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Ob zmagi Jezernikov s 143:138 je dosegel 39 točk in dodal še 11 skokov.

San Antonio je izgubil že osmič zapored, kar je četrti najdaljši niz porazov v zgodovini kluba.

James je s sedmimi trojkami izneačil svoj rekord. Iz igre je zadel 11 od 21 metov. Medtem ko je James igral na svoji drugi tekmi po petih tekmah odsotnosti, je center Los Angelesa Anthony Davis odsedel zaradi poškodbe. Dennis Schröder je za Los Angeles dosegel 21 točk in šest podaj.

Nekdanji član Spursov Lonnie Walker IV je dosegel 19 točk, od tega 13 v četrti četrtini, s čimer je pripomogel k peti zmagi Lakersov na zadnjih šestih tekmah.

Keldon Johnson je za San Antonio dosegel 26 točk in 10 skokov. Tre Jones je dodal 23 točk in 13 asistenc, Devin Vassell pa 19 točk.